Yatırım yapmaya başla!

PSA, Citroen Yönetimine Mitsubishi’den Birini Getirdi!

PSA'nın Citroen markasında görev değişimi oluyor. Şimdiki CEO'nun yerine Mitsubishi'den bir isim getiriliyor.
PSA, Citroen Yönetimine Mitsubishi’den Birini Getirdi!

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakından CEO yenileme girişimleri devam ediyor. 2018 yılından beri birlikte iş yapan bu firmalar arasında fırtınalar dinmiyor. Renault’un ve bu oluşumun başındaki isim Carlos Ghosn, usulsüzlük yaptığı ile ilgili soruşturması ardından tutuklanmıştı. O dakikadan sonra şirkeler yeniden bir plan içerisine girmiş, üçlü ittifakın devam edip etmeyeceği konuşulmaya başlamıştı.

Fransız markanın başına yeni bir yönetici atanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda da Nissan’ın Çin operasyonlarını yöneten Makoto Uchida’nın şirketin başına geçtiğini söylemiştik. Şimdi ise Mitsubishi’den PSA’ya olan bir yönetici transferini yazıyoruz.

Dev otomobil şirketleri kendilerini genel bir revizeye sokuyorlar.

PSA da yeni oluşumlarını uygun ve işinde iyi bir yöneticiyle devam etmek istemiş. Citroen’in başındaki isim olan Linda Jackson, Mitsubishi’nin eski bir yönetici ile yer değiştirecek. CEO görevini bırakacak olan Linda’nın PSA içerisinde farklı bir görevi üstleneceği söylendi.

Fransız Citroen’in CEO’luk görevine de Mitsubishi’nin üretim müdürlüğünü yapmış Vincent Cobee atandı. Autocar‘a kulak verdiğimizde Cobee’nin kesin olarak geldiği ve imzaların atıldığı aktarıldı. Ancak Jackson’un Fransız grup içerisindeki görev yeri tam olarak tayin edilmemiş.

Citroen İcra Komitesi, “Vincent Cobee, Citroën yönetim ekibine gerçekten katıldı . 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren uluslararası markanın gelişimini hızlandırmaktan sorumlu olarak müdür yardımcılığına getirilmiştir.” açıklaması yapıldı.

Yeni yönetici Citroen’de ilk olarak hangi kanallar üzerine çalışacak? Edinilen bilgilere göre 2019 yılı bitmeden üst segmentte C6’nın tasarımsal olarak ortaya çıkartılmasını sağlayacak. Önceki Citroen haberlerimizde yeni nesil C6’nın konsept Cxperience’den yoğun olarak tasarım örneklerini alacağını söylemiştik.

Toplamda iki yıl içerisinde 3 farklı yeni model atağı gerçekleştirilecek. Cobee’nin trend olan SUV model gelişimlerinin aksine Citroen’e büyük, konforlu sedanlar getirecek. Bu hacimli dört kapılıların ise daha çok Çin’e yönelik olacağı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum