Yatırım yapmaya başla!

Citroen Divin-DS Concept: Swarovski Ortaklığında Üretilen Pırlantalı Otomobil!

Citroen, Swarovski ortaklığında eşsiz bir projeye imza atıyor. Dünyada başka bir örneği olmayan Divin Concept'in, tasarımı ve özellikleri de alışılmışın dışında. İşte detaylar...
Citroen Divin-DS Concept: Swarovski Ortaklığında Üretilen Pırlantalı Otomobil!

Geçmişi oldukça eskiye dayanan ve önden çekişli araçların mucidi sayılan Citroen, her zaman teknolojik unsurlarda öncülük yapmış bir firmadır. Son yılların en atak firması haline gelen Fransız firma, yine karşımıza akıl almaz bir konsept ürünüyle çıkıyor. Citroen’in projelerine aldığı bu araba bu zamana kadar çıkmış hiçbir otomobile benzemiyor.

Çünkü aracın geliştirilmesinde, projenin ortaklarından olan değerli taşların mimarı Swarovski çıkıyor. Divin’i, standart modelinden ayıran en büyük özelliği içinin değerli taşlarla süslenmesidir. Biraz sonra incelemesini yaparken anlayacaksınız ki bir şeyin hayali kurulmuş ve gerçekten uygulanmış! PSA‘ya bağlı marka olan DS’in de geleceğinden biraz da olsa haberdar olmuş oluyoruz.

Divin Concept’in dış yapısından iç yapısına kadar her noktası hiç bir marka ve modeli ile karşılaştırılmayacak şekilde imal edilmiş. Zaten özel oluşunun amacıda bu olacak! Swarovski dışında, birçok ünlü ve kalite anlayışı dünyaca benimsenmiş firmalarda bu araç üzerinde çalışmalar yapmış.

Divin’in dış yapısı dikkatli bakıldığında Numero-9’un yansımasından olduğunu görürüz. Zaten çıkış zamanlarıda birbirlerine oldukça yakın.

Gerçekçi bir kasaya duruşuna sahip Divin’in oldukça sistemli bir yapısı var. Aracın spor duruşu ile ağır tarafı iyi dengelenmiş.

Farların içeriği oldukça tarz olup, iki noktada Led aydınlatma kullanılmış. Konsept tarz sadece çekici duruşlar üzerine kurulmuş.

Swarosvki’nin ilk devreye girdiği kısım olan ızgaraya geldik. 3D yapıda imal edilen ızgara yapısı değerli taş firması tarafından tasarlanmış. Şeklinden de özenildiği açıkca belli oluyor.

DS Divin’in tamponuna geçtiğimizde çift bölümlü olduğuna görüyoruz. Farların alt difüzöre inen çizgisi Japon modellerini andırıyor. Izgaranın bitiş yerine verilen ek parçayla Divin daha etkileyici durmuş.

Biraz üste yani kaputunun şekline baktığımızda şişkin bir yapıda olduğunu görüyoruz. Sizce de biraz Bugatti’yi andırmıyor mu?

Divin’in özel olmasına katkıda bulunan bir kısım da profilidir. Çünkü kapıları Rolls Royce tarzı yapılmış. Arka kapılar koç tipi dediğimiz farklı bir açıyla kullanılıyor.

DS Divin’in ön uç kısımdan başlayan kabartma çizgisi arka çamurluğa kadar uzanıyor. Duruşu da oldukça alçak konumlandırılmış.

Konsept olduğundan mı bilemiyoruz ancak koyulan jant boyutu 21 inç olarak belirlenmiş. Doğal olarak çamurluk yapısıda ona göre şekillendirilip, geniş tutulmuş.

Ağır başlı yapısının ardına gizlenen sportifliği arka kısımda da görüyoruz. Divin’in sanat ruhuyla yapıldığı iyice belli oluyor.

Yuvarlak hatlara sahip arka kısım, bize Porsche Panamera’yı anımsatıyor. Özellikle stop farların şekli birbirlerine oldukça yakın.

Divin’de yapılan kusursuz tasarım yönü, tavan ve arka cam kısmında olağanüstü bir hale dönüşmüş. Her iki kısım da üçgen formlu camdan yapılmış.

Arka tamponu da aracın kavisine ve yuvarlak hatlarına en uygun şekilde yapıldığını görüyoruz. Arka difüzöre geniş kanallar ve gizli egzoz uçları verilmiş.

İç mekan yapısında Swarosvki dışında, insalara kokpit tasarımında görülmemişi sunan Lesage firması da çalışmış.

Elektronik çağa göre yapılan iç mekan da değerli taşların kokusunu alabiliyorsunuz.

Divin’in direksiyonu açık gri yapısı üzerine parlak parçalarla tamamlanmış. Üst kısmına baktığımızda gösterge panel kısmını görüyoruz.

Kapıların ve orta konsolun, dış yapısına uyumlu olmasından ziyade, belli noktalara gerçek değerli taşlar ile süslendiği dikkat çekiyor. Bu kısmı gördükten sonra lüksün sınırının olmadığını anlıyoruz.

Citroen-DS Divin’nin koltukları özel bir malzemeden yapılmış. Özelliklerini bilmesekte bu kadar lüks içerisinde ısıtma, soğutma ve masaj gibi özellikler koyulduğunu farz ediyoruz!

İç yapının en büyük özelliğini en sona bıraktık! Kişiselleştirme yöntemi ile panel, kapılar ve mekan rengi değiştirilebiliyor. 3 farklı ambiyansta Hiper Tipografi denilen sistemi dünyada tek uygulayan yine Citroen oluyor.

Citroen Divin Concept’in yapım videosunu vuradan izleyebilirisiniz!

Şaşırtıcı şekilde alışık olmadığımız yapıda olan Divin Concept, özellikle kadınların ilgisine maruz kalacaktır. Böyle değerli taşlarla yapılan çalışmalar doğal olarak aracın değerinin nereye varacağını bize söylüyor. Seri üretim için imkansız gibi gözükse de özel sipariş ile böyle bir Citroen istenebilir!

Divin’nin değerli taş firmasının yanı sıra Lesage gibi bir firmanında dahil olmasıyla, kalite seviyesi bir kat daha artırılmış. Zevke dayalı yaşam biçimlerine karşı, Citroen’in bu projesi oldukça hoşumuza gidiyor. En azından görülmemiş bir durum ve sunum! Peki, bu Divin Concept hakkında sizin düşünceleriniz neler olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum