Yatırım yapmaya başla!

Citroen’in CXperience Konsepti Yeni C6 Olarak mı Dönüyor?

Citroen D Segmenti için CXperince konseptinden yol alacaklarını açıkladılar. Tam olarak belli değil ancak sunulacak araç yeni bir C6 olabilir!
Citroen’in CXperience Konsepti Yeni C6 Olarak mı Dönüyor?

Citroen’in sedan karosere olan yatırım kararı şu anda tüm dünyanın ilgisini çekmiş durumda. Citroen yaklaşık 2 sene önce benzersiz sürüş deneyinimi altında sunduğu CXperience konseptinin hayata geçirileceği konusu ciddi şekilde masaya yatırılmış durumda. PSA’nın dengeli bir yapı altında sunduklarını düşündüğümüzde, D Segmenti için yeni bir C6 mı geliyor sorusu beliriyor. Fransız otomobil sayfası Auto Moto‘da bu şekilde düşünüyor.

Citroen ilk C6 versiyonuyla resmen konfor ve teknoloji alanında büyük patlamalar yapmıştı. Sonrasında ise o zamanlarda markalaşmayan tasarım harikası DS’in Numero 9 – DS9‘u ile görsel mutluluk yaşatmıştı. Sanırım artık bunları birleştirmenin vakti geldiğini söyleyen Fransız temsilci, CXperience’nin kesinlikle fark yaratacak düzeyde olacağı iddia ediliyor.

Citroen sedan alanında C5’de dahil olmak üzere fazla yatırım yapmamıştı.

Durmaksızın sınıfları yavaş yavaş bitirmeye uğraşan SUV – Crossover tarzı araçlara ağırlık vermişti. Tabi Fransız üreticinin tasarımcısına kulak verdiğimizde yeni premium sedanın C5 ve C6 ortasında değerlendireceğinden bahsediliyor.

CXperience’yi Citroen’in marka bünyesinde sunduğu tüm özelliklerin tek noktada toplanması olarak görebiliriz.

Marka CEO’su konsept üzerinden ele alınacak yeni araç için “Bunun yeni bir C5 olmayacağını garanti edebilirim. Planımız tamamen yeni, büyük ve teknolojik bir araç üretmek. Büyük bir üretici olmak istiyorsak bunun yapılması gerektiğine kanaat getirdik. CXperience diğer tüm konsept otomobillerde olduğu gibi, kullanıcıların reaksiyonunu test etmek için yapıldı. Sedan otomobil konusunda tedirgin ve ön yargılı olduğumu biliyorum ancak, üretim versiyonuna ilham olacağı detayları ve premium yapıyı düşündüğümde işler biraz değişti. Şimdi elimizde premium bir aracın havası var. Ayrıca CXperience yeni nesil süspansiyonumuzu, iç mekan felsefemizi ve konforu yeniden tanımlama idealimiz için vitrin olabilir.” şeklinde değerlendirdi.

Citroen’den gelecek bu hamle D Segmentinde tedirginliğe neden olabilir.

Söz konusu teknoloji alanında 3D yazıcı ile Fractal‘ı üretmiş bir firma olduğu için yenilikleri bazıları için korkutucu gelebilir. İşin en dibine baktığımızda gerçekten tasarım ve donanım konusunda korkusuz bir firmadan bahsediyoruz. Kalite düzeyi ne kadar tartışılır bilmiyorum ancak yaptıkları ve yapacakları kesinlikle düşündürüyor.

Daha prototip halini tahminimce gelecek sene kademeli olarak ortaya çıkartacaklar. Üretilip yollara çıkarılmasına kadar da zaten CXperience’in akslarına yerleştirilen uzun menzilli elektrikli motorlarla çıkışı yapılabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum