Yatırım yapmaya başla!

Citroen’den Şehir Odaklı Bir Otomobil: “Ami One Concept”

Citroen Cenevre'ye kompakt ve elektrikli şehir aracı Ami One ile Geliyor!
Citroen’den Şehir Odaklı Bir Otomobil: “Ami One Concept”

Dünya insan nüfusuyla birlikte otomobillerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Şehirlerin kapasitesi bazen araçları saklamak için yeterli olmuyor. Çözüm bulmakta üreticilere düşüyor. Diğer bir konu da hava kirliliğinin daha da artmasını engellemek için alınan önlemlerden olan elektrikli otomobiller. Muhtemelen birkaç senedir daha çok haberlerimizde yer alan yeni nesil alternatif yakıt türü, bundan sonra daha da artacak.

Citroen’in 2019 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda göstereceği Ami One konsept aracı yukarıda anlattığımız olumsuzluklar üzerine gösterilecek bir mikro otomobil. Bulunduğumuz dönemlerde insanlar daha geniş araç sınıflarına kaysa da Fransızlar bunun ileride tersine döneceğini düşünüyor. Bakalım mini Citroen’in özellikleri nelermiş.

İnsanlar sonraki senelerde arabalardan ne isteyecek?

Citroen Ami One KonseptEkonomi ve temiz bir çevre mi yoksa eski düzene uzun bir süre daha devam etmek mi? Alınan kararlar ve değişen otomobil endüstrisine bakılırsa kullanımı kolay, temiz çevre otomobillerine ilgi artacak. Citroen, minimalist bir çizgide gösterdiği Ami One aracı, görüldüğü üzere olabildiğinde küçük! Ön cam altında konumlandırılan aydınlatma grubu ve boş bir ön yüzle sade bir işleyiş ortaya koyulmuş.

LEGO’dan yapılmış oyuncak araba gibi duruyor.

Citroen Ami One Konsept TasarimYanınızdan sessizce geçse bile fark edilmeyecek kadar dar yapılı olan elektrikli model, Smart ForTwo‘nun rakibi gibi duruyor. Ancak, Fransız şirketin bu ürünü karşısında Smart’ın aracının daha otomobil havasında olduğunu söyleyelim.

Citroen mikro otomobilinin ölçülerini de söyledi.

Citroen Ami One Konsept KokpitKonsept 2.5 metre uzunluğa sahip. Bu da 5 kapılı b sınıfı bir araçtan bile ortalama 1 ile 1.5 metre daha kısa olduğunu gösteriyor. Genişlikte sadece 1.5 metre. Yükseklik de 1.5 metre! Ami One aracın şimdi gerçekten şehir kullanımlarına yapıldığına ikna olmuşsunuzdur.

Ami One sokaklarda dolaşırken sizi uyarmak için yapay ses çıkartacak.

Çeşitli simetrik gövde parçalarıyla gösterilen Ami One, “1 Ocak 2019’dan sonra yapılacak tüm elektrikli araçlar yayaları uyarmak için düşük seviye yapay bir ses çıkarmak zorundadır” kuralına uygun bir takım sesler çıkartacak. Temel parçalarla ele alınan kokpitine bakacak olursak iki kişinin oturabileceği bir alan oluşturulmaya çalışılmış.

QR kodla kapıların açıldığı kapılar, ters menteşeli olarak tasarlanmış. Ekran varmış gibi direksiyonu ve kokpitte ses seviyesi kontrolü olan bir Bluetooth hoparlör gibi özelliklerleriyle gösterilecek. Bisiklet ve elektrikli scooterlar için iyi bir alternatif olan Ami One’yi Cenevre Fuarı’nda daha iyi inceleme şansı bulacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum