Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Citigroup Hisseleri Beklenti Üstü 2Ç21 Kazancıyla Yükseldi

Citigroup ikinci çeyrekte beklentilerin üzerinde kazanç elde ettiğini açıklarken hisseler rakamlara yükselişle yanıt verdi..
Citigroup Hisseleri Beklenti Üstü 2Ç21 Kazancıyla Yükseldi

ABD borsaları bugün FED Başkanı Jerome Powell konuşmasının yanında ikinci çeyreğe ilişkin güçlü kazanç sezonunun etkisiyle yeni rekor seviyeler kaydetti.

İkinci çeyreğe ilişkin kazanç açıklayan bankacılık devlerinden bir tanesi de Citigroup oldu. Şirket, bankanın kredi zararları için ayırdığı rezervlerin serbest bırakılmasından elde edilen 1,1 milyar dolarlık artıştan yararlandı.

Hisse başına 2,85 dolarlık kazançla tahminleri aşarken 17,47 milyar dolarlık gelir de 17,2 milyar dolarlık gelir beklentilerini aştı. Bununla birlikte Citi, gelir bir önceki yıla göre yüzde 12 düştü.

Citigroup Hisse Yükseliş
Kaynak: Citigroup

Hisseler iyimser rakamların üzerine güçlü yükseldi.

Dün 68,37 dolardan kapanış yapan Citigroup hisseleri, bugünkü seansa 69,99 dolarla başladı. Gün içinde yükselişini sürdürerek 70,78 dolara kadar ulaştı. Bu 2 Temmuz2dan sonra Citi hisselerinin en yükseği oldu.

Citigroup CEO’su Jane Fraser rapora ilişkin açıklamasında küresel toparlanmanın hızının önceki beklentileri aştığını ayrıca tüketici ve kurumsal güvenin yükseldiğini söyleyerek şöyle dedi:

“Bunu, yatırım bankacılığı ve hisse senetlerindeki performansımıza ve ayrıca kredi kartlarımızda belirgin şekilde artan harcamalara yansıdığı gibi işletmelerimizde gördük. Küresel olarak toparlanmadaki eşitsizliğin farkında olmamız gerekse de önümüzdeki ivme konusunda iyimseriz.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum