Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Citigroup Dijital Varlık Alanında Çalışacak 100 Kişilik İşe Alım Gerçekleştirecek

Banka, yeni dijital varlık hamlesinin başkanını atadı.
Citigroup Dijital Varlık Alanında Çalışacak 100 Kişilik İşe Alım Gerçekleştirecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Citigroup’un kurumsal bölümü altında dijital varlıklarla ilgili 100 yeni işe alım yapmak istediği için blok zinciri alanında büyük bir adım attığını duyurdu. Banka müşterilerinin dijital varlık alanındaki ihtiyaçlarını değerlendirmeye odaklandığını bildirdi.

İşe alımın bir parçası olarak finans devi, kurumsal müşteri grubuna (ICG) dijital varlık alanında liderlik etmesi için Puneet Singhvi’yi başkan olarak atadı. Bankanın devasa işe alım sürecini 2022’nin sonuna kadar tamamlaması bekleniyor.

Bir şirket sözcüsü, yeni dijital varlık ekibinin hem dahili hem de harici işe alımlardan oluşacağını, Singapur, New York, Londra ve Tel Aviv’e dağılacağını söyledi. Citi’den yapılan açıklamada, herhangi bir ürün ve hizmet sunmadan önce, kendi düzenleyici çerçevelerini ve denetim beklentilerini karşılamak için ortam ve ilgili risklerin incelendiği kaydedildi.

Dijital varlık ekibinin amacı, uzmanlık sağlamak ve bankanın kurumsal müşteri grubundaki işletmelerin ürünleri yeni teknolojiye dayalı olarak nasıl uyarlayabileceklerine dair stratejiler belirlemek olacak.

Bankadan personele gönderilen notta, “Verimlilik, anında işleme, parçalama, programlanabilirlik ve şeffaflığın faydaları dahil olmak üzere blok zinciri ve dijital varlıkların potansiyeline inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Citi’nin bu hamlesinin benzerleri, daha önce Bank of America, Goldman Sachs ve JPMorgan gibi diğer geleneksel finans devleri tarafından hayata geçirilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%