Yatırım yapmaya başla!

Citigroup 3-4 Yıl İçinde Hisse Fiyatını İkiye Katlayabilir

Wells Fargo analisti Mike Mayo, Citigroup’un hisselerinin 3 ila 4 yıl içinde ikiye katlayabileceğini söyledi. İşte detaylar;
Citigroup 3-4 Yıl İçinde Hisse Fiyatını İkiye Katlayabilir

Wells Fargo analisti Mike Mayo, Cuma günü verdiği bir demeçte Citigroup’un önümüzdeki üç ila dört yıl içinde hisse senedini ikiye katlayabileceğini söyledi. Mayo, ülkenin üçüncü en büyük bankasının birkaç şeyi yoluna koyması durumunda bunun mümkün olduğunu dile getirdi.

Mayo; “Citi, doğru yönde hareket ettiği, beklediğimiz daha yüksek getirileri aldığı, beklediğimiz verimliliği aldığı sürece, hisselerin önümüzdeki 3 ila 4 yılda iki katına çıkabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Citigroup, 52 haftanın en yüksek seviyesi 73.42 dolar seviyesine ulaştığı Cuma günü 73 dolar civarında işlem görüyordu.

Mike Mayo Citigroup Hisse Açıklaması Hisseler Temmuz ayının çoğunda 70 dolar civarında işlem görürken Ocak 2018’de 80 dolar civarındaydı. “Citi bazı şeyleri iyi yapıyor, bazı şeyleriyse yapmıyor” diyen Mayo, bankacılık sektörüne marj baskısı yapan faiz indirimlerine rağmen bankanın üçüncü çeyrekte harcamalardan daha hızlı gelir elde ettiğini belirtti ve bunun harika olduğunu savundu.

Citi’nin doğru yönde kürek çektiğini düşünen analist, bankanın ulaşmak istediği yere varabilmek için daha hızlı gitmesi gerekebileceğini de ekledi.

Mike Mayo Citigroup Hisse Nasıl Yükseltir Mayo’nun yorumları Citigroup’un yeni başkanı olarak Jane Fraser’ı ilan etmesinden bir gün sonra geldi ki Jane Fraser’ın ataması, ABD’li bankacılık devinin ilk kadın CEO’su için de ihtimalleri artırmıştı. Wells Fargo uzmanı da bu değişikliğe işaret ederek, yeni bir bakış açısıyla tüketici başkanı olarak Jane Fraser’ı atamanın yardım potansiyeli olduğunu söyledi. Fraser, daha önce Citi’nin Latin Amerika operasyonlarının CEO’su olarak görev yapıyordu.

Liderlik değişikliklerinin Mayo’nun gerekli olduğuna inandığı gelişmeler için yeterli gelmemesi durumunda ise Mayo, iyileştirme için ikinci bir yolun aktivist yatırımcı ValueAct olduğunu belirtti.

ValueAct’in yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Citi hissesine sahip olduğunu belirten Mayo; “eğer Citi doğru yönde hareket etmezse B planı, ValueAct’in muhtemelen üst düzeyde değişiklikler yapması için daha fazla baskı uygulayabilir” dedi. Mayo, üst düzeyde değişiklikler derken CEO Michael Corbat’a atıfta bulundu. Sinyallerin önümüzdeki üç ila beş yıl boyunca Corbat’ın rolünü sürdüreceği yönünde olduğunu da ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum