Yatırım yapmaya başla!

Citibank’nin Daha Az Şube Daha Çok Dijitalleşme Planı Asya’da İşe Yarıyor!

Bankacılık devi Citi’nin Asya yöneticisi, şirketin en hızlı büyüme gösteren bölgesi için planını; daha az şube, daha çok online işlem, sözleriyle tanımladı. Detaylar aşağıda;
Citibank’nin Daha Az Şube Daha Çok Dijitalleşme Planı Asya’da İşe Yarıyor!

ABD’li bankacılık devi Citigroup’un Asya yöneticisi, en hızlı büyüyen bölgesindeki şubelerini kapatmasının şirketin her zamankinden daha iyi olmasını sağlayacağını söyledi. Asya – Pasifik bölgesinin yöneticilerinden Sergio Zanetti, verdiği bir röportajda buradaki büyüme oranlarından ve şirketin izlemeyi planladığı stratejiden bahsetti.

Kuzey Amerika dışına şirketin en büyük büyümesini gösterdiği Asya’nın, 2018 ilk çeyrek sonuçlarıyla birlikte üst üste 7 kez büyüme kaydettiğini vurguladı. Daha çok kart alanındaki büyümeden kaynaklanan bu hareketlenmenin ardında yatan şeyin ise şirketin 3 yıl önce aldığı dijitalleşme kararı olduğunu belirtti.

Asya’nın kart ve kişisel krediler başkanı Sergio Zanatti; bölgedeki büyümeye yardımcı olan stratejileri açmayı da ihmal etmedi.

 Citigroup’un Asya yöneticisi Sergio Zanetti Ve şirketin; reklam bütçesinin daha fazlasını dijital reklamlar üzerinde harcamak, e-ticaret firmaları ve sosyal medya platformları ile ortaklıklar yapmak, insanların online kart başvurusunda bulunabilecekleri sistemler geliştirmek gibi yöntemler izlediğini dile getirdi.

Geçmişte müşterilerin işlem yapmak için bankaya gelmesi gerektiğini söyleyen Zanatti, şu anda bunu tersini çevirmeye çalıştıklarını belirtti.

Citi'nin En Hızlı Büyüyen Bölgesi Asya Citi’nin müşteri nerede isterse orada erişilebilir olmayı hedeflediğini vurgulayan yönetici, bunun müşterilerin fiziksel şubelere gelmesini beklemek ve insanların kredi kartlarına kaydolmasını sağlamak için büyük satış ekiplerine güvenmek gibi yaklaşımlardan uzaklaşma hareketi olduğunu kaydetti.

Onun yerine bankanın, veri analitiği ve dijital kanalları kullanarak doğru müşterileri şirket bünyesinde daha uzun süre tutmayı hedeflediğini bildirdi.

Citrbank Asya Dijitalleşme Çalışmaları İlaveten bu doğrultuda; Asya pazarında Line, WeChat, Facebook Messenger gibi platformlarda müşterilere hesap bakiyelerini inceleme, kredi kartı işlemleri yapma, hatta bazı ödemeleri gerçekleştirme gibi bankacılık hizmetleri sunduklarını söyledi.

Kaldı ki Citi, benzer değişiklikler yapan tek firma da değildi. Örneğin; Singapurlu DBS, Hindistan ve Endonezya’daki perakende bankacılık hizmetlerini bu iki ülkedeki fiziksel varlığını artırmak zorunda kalmadan mobil olarak başlatmıştı.

Citi ile DBS’nin bu girişimleri, bölgede geleneksel yöntemlerle çalışan hala pek çok bankanın bulunmasından ve Asyalıların online işlemlere yönelmesinden dolayı da dikkat çekmişti.

Citibank Kartların 10 Tanesinden Dördünü Dijitalleştirecek Ayrıca Citi son yıllardaki dijital girişimlerinin birçoğunu Kuzey Amerika dışındaki en büyük tüketici bankacılığı işinin olduğu Asya pazarında başlatmıştı.

Citi’nin dijital girişimlerinin şirketin büyümesine daha çok katkı sağlayacağını düşünen Zanatti, 31 Mart itibariyle bankanın Asya’da 16 milyondan fazla kart hesabına sahip olduğunu ve % 10’luk gelir artışı sağladığını vurguladı.

Citi’nin dijitalleşme yolculuğuna başladığında 10 karttan birinin dijital olarak üretilmesini hedeflediklerini belirten yönetici, şu anda 10 tanesinden üçünün dijital olduğunu ve sayıyı çok yakında dörde çıkartacaklarını iletti. Kısacası; Citi’nin Asya yöneticisi geleceğin dijital kartlarda olduğunu ve şirketin de bu doğrultuda devam edeceğini düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum