Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Circle, FED’e Dijital Dolar Çıkarmasına Gerek Olmadığını Söyledi

USD Coin'i çıkarak Circle, FED'e yeni bir dijital dolar çalışması yapmasına gerek olmadığını iletti.
Circle, FED’e Dijital Dolar Çıkarmasına Gerek Olmadığını Söyledi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

USD Coin’i çıkarak şirket Circle, ABD Federal Rezervinin dijital bir doları başlatmayı reddetmesi gerektiğini ve bunun Circle’ın kendi dolar bazlı tokenlerini yönetme çabalarını olumsuz etkileyeceğini belirtiyor.

Şirket tarafından FED’e yazılan mektupta, USDC’nin, ABD’de çıkarılacak potansiyel bir dijital doların faydalarının çoğunu karşıladığına yer verildi.

Mektupta Circle dahil olmak üzere bir dizi şirketin, fiat referanslı stablecoin’lerle trilyonlarca dolarlık ekonomik faaliyeti desteklemek için blok zinciri teknolojisinden yararlandığı kaydedildi.

Stablecoin endüstrisi, son zamanlarda TerraUSD’nin (UST) çöküşünden büyük zarar gördü. USDT algoritmik bir stablecoin olmasına rağmen, rezervlerle desteklenmedi.

Boston merkezli Circle, Fed’e, küresel piyasa değerine göre ikinci sırada yer alan USDC stablecoin’inin nakit ve kısa vadeli ABD hükümet yükümlülükleri ile desteklendiğini ve şirketin bunların içeriği hakkında kamuoyunu düzenli olarak bilgilendirdiğini iletti.

GCM Yatırım Banner

Şirket, “USDC, doların dünyanın rezerv para birimi olma rolünü azaltmıyor, aslında destekliyor” açıklamasını yaptı. Circle ayrıca dijital doların geleneksel bankacılığa verebileceği potansiyel zararların da altını çizdi.

Stablecoin ihraççısı “Federal Rezerv’in, teknolojik ilerlemelerin hızı göz önüne alındığında, hızla eskimeyen bir teknoloji standardı üzerinde bir CBDC yayınlaması zor olabilir” ifadelerini kullandı. Mektupta şirketin ABD’de kripto için kapsamlı bir düzenleyici yapıyı desteklediğine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.