Yatırım yapmaya başla!

Çinli Yetkili Amerikan Yatırımcılara “Ticaret Savaşından Korkmuyoruz” Dedi!

Önemli bir Çin komitesinin lider üyesi, Amerikan yatırımcılara verdiği demeçte; "Çin ABD ile ticaret savaşından korkmuyor" dedi. Detaylar aşağıda;
Çinli Yetkili Amerikan Yatırımcılara “Ticaret Savaşından Korkmuyoruz” Dedi!

ABD’li iş liderleri le yapılan bir toplantıda, önemli bir Çin komitesinin lider üyesi Trump yönetimine güçlü bir uyarıda bulundu Buna göre hükümet yetkilisi; “Çin asla kimseyle bir ticaret savaşı içine girmek istemez, uzun vadeli stratejik bir ortak olan ABD’den bahsetmiyorum bile ama aynı zamanda böyle bir savaştan da korkmuyoruz” ifadelerini kullandı.

Güçlü sözlerin Trump’ın Çin ithalatına 200 milyar dolarlık ek vergi uygulamasından bir ay sonra gelmesi dikkat çekerken, Çin hükümet yetkililerinin ABD’ye gönderdiği mesaj gündemde yankı uyandırdı. Pekin’de Pazartesi günü düzenlenen bir toplantıda edilen sözler, Çin’in ABD’ye boyun eğmeyeceği yönündeki görüşleri bir kez daha gündeme getirdi.

Diğer milletlerle ittifak kurmakla görevli olan bir Çin komitesinin önde gelen üyelerinden Zhang Qingli, ticaret savaşı yorumlarıyla odak noktası haline geldi.

Çin Yetkilisi Amerikan Yatırımcılara “Ticaret Savaşından Korkmuyoruz” Dedi!ABD’li liderler, lobiciler ve halka ilişkiler yöneticilerinden oluşan küçük bir Amerikan grubuna verdiği demeçte Qingli, Çin’in devam eden bir ticaret savaşından korkmayı reddettiğini söyledi. “Çin asla kimseyle bir ticaret savaşı içine girmek istemez, uzun vadeli stratejik bir ortak olan ABD’den bahsetmiyorum bile ama aynı zamanda böyle bir savaştan da korkmuyoruz” diye konuşan Qingli, Başkan Trump’ın yönetimini ticaret görüşmelerinde ilerleme kaydettikten sonra bile tarife getirmekle suçladı.

Çin hükümet yetkilisi ABD’nin çok sayıda istişareden sonra Çin’le fikir birliğini hiçe saydığını, bunun yerine ticaret savaşını sürdürme konusunda ısrar ettiğini dile getirdi.

Çin Hükümet Yetkilisi Ticaret Savaşı Yorumu Buna cevaben başka bir seçeneği olmayan Çin’in ise gerekli karşı tedbirleri almak durumunda kaldığını söyledi. Toplantıda bulunan bir katılımcıdan alınan bilgiler ışığında derlenen haberde ayrıca Zhang’in Çin’in Washington’la olan ticaret gerilimleri hakkında önceki açıklamalarını yenilediği kaydedildi. İlaveten, odadaki katılımcıların iki ulus arasında devam eden mücadelede son görmedikleri ve Çin’in daha temkinli bir yaklaşık sergilediği aktarıldı.

Toplantıdaki 25 kurumsal liderden biri olan Dan Eberhart da CNBC’ye verdiği demeçte, Çin’in bir ticaret istememesine rağmen bundan korkmadığını bildirdi.

Dan Eberhart Çin ABD'den Korkmuyor Yorumu Canary LLC’nin CEO’su olan Eberhart, Çin’in ABD’nin daha agresif duruşuna karşı temkinli bir direniş gösterdiği bilgisini de verdi. Bu noktada, söz konusu açıklamaları yapan Zhang’ın ise CPPCC isimli kühümet komitesine hizmet ettiği ve komitenin diğer ülkelerle ittifak sürdürme amaçlı bir organ olduğu hatırlatıldı. Toplantıda Zhang ve Amerikan Ticaret Odası’nın Hong Kong’daki 25 üyesinin olduğu da kaydedildi.

Grub Çin’deki Amerikan Ticaret Odası’nın kardeş kuruluşuydu ve AmCham China ABD Ticaret Odası ile doğrudan çalışmalar yürütüyordu. Fakat ABD Ticaret Odası, haber kuruluşlarının sorularına toplantının organizasyonun sponsor olduğu bir etkinlik olmadığını söyleyerek ve konuyla ilgili daha fazla yorum yapmayacağını açıklayarak cevap verdi.

AmCham Hong Kong ile AmCham China da yorum yapmayı reddetti. Beyaz Saray’dan Lindsay Walters ise CNBC’ye şu açıklamayı yaptı: “ABD ticaret eylemlerinin amacı Çin ekonomisine zarar vermek ya da bir ticaret savaşı başlatmak değil, Çin’i adil rekabeti sağlamaya ve yıllardır Amerikan işçilerine zarar veren haksız ticaret uygulamalarını sonlandırmaya yönlendirmek.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum