Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Sohbet Platformu WeChat, NFT Hesaplarını Yasaklıyor

Çin’de son derece popüler olan sohbet platformu WeChat, NFT’lere dair çok sayıda hesabı kapattı. Ayrıntılar geliyor…
Çinli Sohbet Platformu WeChat, NFT Hesaplarını Yasaklıyor
Yorum

Çinli teknoloji şirketi Tencent’e ait olan ve 1,2 milyar aktif kullanıcıya sahip olan sohbet uygulaması WeChat, NFT’leri tanıtan ve onlarla ilişkili işlemler gerçekleştiren hesapları yasaklıyor.

Tencent’in çeşitli dijital varlıkları abartan ve WeChat’te token koleksiyonları satan hesaplara yönelik yeni bir politika belirlediği ifade edildi. WeChat, karşılıksız tokenlerin ikincil işlemlerini de yasaklıyor.

Tencent’in bu hesapları standartlaştırmayı ve düzeltmeyi planladığı belirtiliyor. Çinli şirketin aslında NFT’lere yönelik çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Firma daha önce Alibaba’nın da yer aldığı bir girişimde NFT standartlarını belirlemeye liderlik edeceği haberi ile gündeme gelmişti.

Onaylı Hesaplar Yasaklanmıyor

Tencent’in WeChat’teki bu hamlesi, NFT ve bunun altında yatan kripto işlemleriyle ilgili spekülasyonların yayılmasını önlemek için ulusal düzenlemelerden kaynaklanıyor.

WeChat üzerindeki hesapların yasaklanmaktan korunmak için, Çin Siber Uzay İdaresi tarafından tescil edilmiş ve onaylanmış bir blok zinciri şirketi ile işbirliğini onaylayan bir belge sağlamaları gerekiyor .

Tencent, yerel düzenleyicilerin ilgili gereksinimleriyle birlikte NFT alanındaki yeni trendleri izlemeyi planlıyor. WeChat 3 yıl önce kripto ticaretini engellemiş ve kullanıcıları ön satışlara (ICO) yönlendiren hesapları yasaklamaya başlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu