Yatırım yapmaya başla!

Çinli Ping An Berlin Merkezli Fintech Girişimi Finleap’e Yatırım Yaptı!

Çin’in en büyük finans şirketlerinden olan Ping An, bugün Avrupa kıtasındaki ilk girişimini açıkladı. Detaylar haberimizde;
Çinli Ping An Berlin Merkezli Fintech Girişimi Finleap’e Yatırım Yaptı!

Çin’in en büyük finans şirketlerinden Ping An Insurance Group, yatırım fonu Global Voyager Investment Fund aracılığıyla Berlin merkezli fintech şirketi Finleap’in 41.5 milyon euro değerindeki son yatırım turunu yönettiğini açıkladı. Avrupa’nın bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi endüstrilerinde dijital çözümler için teknoloji sağlayan Finleap ile kıtaya giriş yapan Ping An’in bu hamlesi gündemde büyük yankı uyandırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ping An Global Voyager’ın COO’su ve genel müdürü Donald Lacey bugün verdiği bir demeçte; “Avrupa’da yapılması gereken çok fazla iş var” ifadeleriyle dikkat çekti.

Ping An Insurance Group Berlin Merkezli Finansal Teknoloji Girişimine Yatırım Bu noktada, dünya çapında 182 milyondan fazla müşterisi bulunan Shenzen tabanlı finansal hizmetler grubu Ping An’in Global Voyager isimli yatırım fonunun 2017’de fintech ve dijital sağlık girişimlerine yatırım yapmak için 1 milyar dolarlık tohum yatırımla piyasaya sürüldüğü belirtildi. Global Voyager’ın COO’su da; “biz her zaman bir şekilde değer bakımından Ping An’e yakın olduğunu düşündüğümüz işlere para yatırıyoruz” ifadeleriyle görüş bildirdi.

Öte yandan İngiltere’deki bazı anlaşmaların sonrasında Finleap ile Avrupa’ya giriş yapan fon yöneticisi, burada büyük fırsatlar gördüğünü aktardı.

Çinli Finans Devi Finleap'e Yatırım Yaptı Düşüncesini; “Avrupa’nın muazzam finansal hizmetler sektöründe büyük fırsat görüyorum” sözleriyle açıklayan yönetici, Finleap gibi girişimlerin inovasyon için yardıma ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Eski finansal kurumların anlamlı bir şekilde yenilik yapma çabalarının, onların eskiden kalma teknoloji sistemleri ve meseleleri tarafından engellendiğini belirtti.

İlgili haberde, geçtiğimiz hafta İsviçre’nin rekabet otoritesinin, Apple Pay ve Samsung gibi mobil ödeme çözümlerini boykot nedeniyle Credit Suisse ve UBS hakkında soruşturma başlattığı hatırlatıldı. Keza soruşturma Avrupa’nın eski bankaları ve teknoloji şirketleri arasındaki mücadelenin boyutunu bir kez daha açığa çıkartmıştı.

Finleap’in kurucusu ve CEO’su olan Ramin Niroumand da; “rekabetimiz açıkça yeni teknoloji şirketlerinden ve aynı yöndeki bankalardan geliyor” ifadelerini kullandı. Niroumand ayrıca Berlin merkezli girişime yatırımla alakalı olarak şu açıklamayı yaptı: “Muazzam ölçüde fayda sağladığımız tüm yatırımcılarımız, dikkat çekici uluslararası bir profile ve çeşitli güçlere sahiptir. Biz bir sigorta şirketi, bir reasürör, uluslararası genişleme için ortaklar, bir banka ve şimdi de teknolojik gelişmelerde mutlak bir öncü oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum