Yatırım yapmaya başla!

Meksiko Sakinleri Çinli Mobike’ı “Bisiklet Kıtlığından” Dolayı Topa Tutuyor!

Bisiklet paylaşım girişimi Mobike'ın Meksiko'daki kullanıcılarının şikayet gerekçesi dikkat çekti. Çünkü Çinli girişimin kullanıcıları, kullanılabilir bisiklet bulamamaktan yakınıyorlar.
Meksiko Sakinleri Çinli Mobike’ı “Bisiklet Kıtlığından” Dolayı Topa Tutuyor!

Çinli bisiklet paylaşım girişimi Mobike, Şubat ayında giriş yaptığı Latin Amerika şehri Meksiko’da hırsızlarla sorun yaşıyor. Zira şirketin yüzlerce bisikleti ortadan kayboluyor ya da zarar görmüş bir şekilde bulunuyor.

Hırsızlık o kadar yaygınlaştı ki son günlerde pek çok Mobike kullanıcısının, mevcut bisikletlerin eksikliği konusunda sosyal medyadan durumu şikayet ettikleri görüldü. Pekin merkezli şirketin yöneticisi Rene Ojeda ise Meksiko’da çalınan bisikletleri kurtarmak için şehrin güvenlik güçleri ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Mobike’ın giriş yaptığı ilk Latin Amerika şehri olan Meksiko’da yaşananlar, girişimin hırsızlarla başının dertte olduğunu gösterdi.

Mobike Meksiko Bisikletleri Çalınıyor Keza Mobike’ın Meksika’nın en kalabalık nüfuslu bölgesine girmesinin ardında, milyonlarca potansiyel müşteri ve tonla kazanç olasılığı vardı. Fakat görünen o ki son günlerde sosyal medya kullanıcıları arasında da çok konuşulan hırsızlık, şirketin hem müşterilerini hem de kazanç kaynaklarını kaybetmesine yol açıyor.

Dünyanın en büyük bisiklet paylaşım şirketi olarak bilinen Mobike da kullanıcıların mevcut bisikletlere ulaşamamasıyla ilgili olarak iki gerekçe sundu.

Mobike KUllanıcıları Bisiklet Bulamıyor Yetersizliğin, hem bisiklet hırsızlığından hem de Meksiko’nun küçük bir bölgesinde hizmet veren 500 bisiklete olan talebin artmasından kaynaklandığı belirtildi. Ayrıca şirketin, şehir yetkililerinden genişleme konusunda onay bekledikleri söylendi.

İlaveten; Mobike’ın piyasaya Şubat ayında girişinden bu yana aboneliklerin her hafta % 70 oranında arttığı bilgisi verildi.

Bisikletler Çalınıyor Ancak Çinli girişimin bölgede hala sıkı bir rekabet içerisinde olduğu da ifade edildi. Çünkü Meksikalı VBike bölgede 2000 civarında bisikletle hizmet veriyor. Meksiko hükümetinin başlattığı EcoBici ise 6500 bisiklet ve 260 binin üzerinde kullanıcısıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Şehirdeki hoşnutsuz kullanıcılardan bir tanesi rekabetle ilgili olarak: “Bölgede çalıştığım için Mobike iyi bir seçenek oldu, yine de Ecobici’yi tercih ediyorum ama bu daha ucuz olduğu için değil, Ecobici’de her zaman bisiklet bulabildiğim için” diyor.

Kaldı ki Mobike’ı sırf bisiklet bulamadığı için kullanamayan daha birçok kişi de girişimle ilgili hemen hemen aynı şeyleri söylüyor. Ancak faaliyet noktalarını terk etme durumunda elektronik bir alarmın devreye girdiği bisikletlerin kaybolmasının önüne geçilemiyor. Bir kaynağı söylediğine göre bisikletler, uyuşturucu taşıyan suçlular tarafından kullanılıyor. Ve hükümetle şirketler, bu tür suçların önüne geçebilmek için el birliğiyle hareket etse de sorun hala çözülemiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum