Yatırım yapmaya başla!

Çinli Milyonerler Ülkelerini Terk Edip ABD’ye Göç Etmek İstiyor!

Yayınlanan yeni bir rapora göre, Çinli milyonerlerin 3’te 1’inden fazlasının ülkeden ayrılarak ABD’ye yerleşmek istedikleri belirtildi. İşte detaylar;
Çinli Milyonerler Ülkelerini Terk Edip ABD’ye Göç Etmek İstiyor!

Yayınlanan yeni bir rapora göre, Çinli milyonerlerin 3’te 1’inden fazlasının halihazırda başka bir ülkeye göç etmeyi düşündüklerini gösterdi. Yeteri kadar ilgi çekici olan rapor, Çinli milyonerlerin gitmek istedikleri ülke olarak ilk sırada ABD’yi göstermesiyle daha da ilgi çekici hale geldi.

Kaldı ki bu ilk kez de olmamıştı. Çinli milyonerler ABD’yi en çok yerleşmek istedikleri ülke olarak dördüncü kez seçmişti. ABD’nin ardındansa sırasıyla İngiltere, İrlanda ve Kanada geldi. Diğer taraftan, Los Angeles’ın da Çinli milyonerlerin mülk satın almak için seçtiği ilk şehir olduğu kaydedildi. Ve Los Angeles’ı New York, Boston, San Francisco takip etti.

Çin merkezli zenginlik araştırma firması Hurun Research Institute ile göç danışmanlık firması Visas Consulting Group’un raporu gündemde büyük yankı uyandırdı.

Hurun Research Institute ile Visas Consulting Group Raporu Çünkü iki firmanın ortak raporu; Çin’in zengin kesiminin 3’te 1’inin ülkeden göç etmek istediğini gösterdi. Buna göre şirketler, 4.5 milyon doların üzerinde serveti olan 224 Çin vatandaşı üzerinde inceleme yaptı. Birçok zenginin, Çin’den daha iyi eğitim sistemlerine ulaşmak için ayrılmak istediği belirtilirken birçoğunun da ülkenin kirli şehirlerinden ve sıkı hükümetinden kaçmak istediği belirtildi.

Raporda ayrıca Çinlilerin servetlerini korumak istediği ve varlıklarının ortalama % 11’ini yurt dışında tuttukları kaydedildi.

Çinliler Toplam Servetlerinin % 11'ini Yurtdışında Tutuyor ABD, Çinli milyonerlerin yerleşmek istediği ilk ülke olarak dördüncü kez listenin ilk sırasında yer alırken sonrasında İngiltere, İrlanda ve Kanada geldi. ABD’nin Çinli milyonerler için popüler varış noktası olmasındaki nedenler ise daha temiz hava, daha iyi gıda güvenliği ve güçlü eğitim sistemi olarak bildirildi. İlaveten; Trump yönetiminin vergi planı da araştırmadaki katılımcılardan yüksek not aldı.

ABD’nin eğitim sistemi Çinli zenginlerin öncelikli nedeni olurken, vizesiz seyahat ve ülkeye uyum kolaylığı faktörleri de başlıca etkenler arasında yer aldı.

Çinliler Eğitim Sistemi, Vergi Reformu gibi Nedenlerle ABD'ye Göçmek İstiyor Tüm bunların yanında Çinli milyonerler; ABD’nin en zengin 400 isminin karşı çıktığı vergi reformunu da ABD’yi seçmek için etkili nedenler arasında gösterdi.

Normalde ikinci sırada yer alan Kanada’nın dördüncü sıraya gerileme nedeni ise Mart ayında yükseltilen yatırımcı vize programı olarak ifade edildi. Öte yandan ABD; Çinli milyonerler arasında epey popüler bir yatırım yöntemi olan gayrimenkul satın alımı konusunda da en popüler ülke oldu.

Buna göre Çinliler yurtdışında yatırım yapmak için en çok döviz mevduatları ile taşınmaz mal satın alma yöntemlerini kullandı. İlaveten; Çinlilerin mülk satın almak için ortalama 800 bin dolar harcadıkları söylendi. Los Angeles Çinli milyonerlerin mülk satın almak için seçtiği ilk şehir olurken, arkasında dünyanın en varlıklılarının şehri New York, Boston ve San Francisco geldi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum