Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çinli Madencilik Şirketleri Operasyonlarını Başka Ülkelere Kaydırmayı Planlıyor

Hükümetin olumsuz açıklamaları madencileri alternatif planlara yönlendirdi.
Çinli Madencilik Şirketleri Operasyonlarını Başka Ülkelere Kaydırmayı Planlıyor

Son günlerde kripto paralara yönelik ABD ve Çin’den gelen olumsuz açıklamalar, piyasanın adeta çakılmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti, madencilerin faaliyetlerinin kısıtlanacağına dair açıklamalar yaptı. Ülke madencilik endüstrisinin merkezi konumunda ve dünya genelinde hash rate oranının %70’ini elinde bulunduruyor.

Hükümet cephesinden yapılan son açıklama madenciler arasında belirsizlik ortamının oluşmasına neden oluyor. Bitcoin madencilik firmaları, Huobi Mall ve BTC.TOP, belirsiz düzenleme ortamı nedeniyle Çin’deki kripto madencilik faaliyetlerini askıya aldı. Kripto madenciliği firması HashCow, yeni Bitcoin kulelerinin alımını durdurdu.

Madenciler Başka Ülkelere Gidebilir

Madenciler Başka Ülkelere Gidebilir

Madencilik şirketleri, hükümetin son duyurusu nedeniyle operasyonlarını diğer ülkelere kaydırmayı planlıyor. BTC.TOP Kurucusu Jiang, geçtiğimiz günlerde Çin’in bir baskı sonucu kripto hesaplama gücünü diğer ülkelere kaybedeceğini belirtti.

Hong Kong borsasında listelenen OKEx ve Huobi şirketlerinin fiyatları %14.9 ve %20.1 oranında düştü. Bu düşüş yatırımcılar arasında panik ortamı oluştuğunu gösteriyor.

Ocak ayından bu yana ülkede, 1.600’den fazla yetkisiz kripto para birimi madencilik çiftliği kapatıldı. Dünyanın dört bir yanındaki hükümet yetkilileri, Bitcoin madenciliğindeki yüksek enerji kullanımının önemli bir çevre sorunu olduğuna inanıyor.

Veriler Mart ayından bu yana madencilerin, fiyattaki düşüş nedeniyle Bitcoin satmayı bıraktığını gösteriyor. Çinli Bitcoin madencileri, son birkaç ayda birikimlerini hızlandırdı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum