Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çinli Kripto Para Yatırımcıları Pekin Hükümetinin Baskılarına Rağmen Büyüyor

Uzmanlar Çin’deki yatırımcıların baskılardan etkilenmediğini belirtiyor.
Çinli Kripto Para Yatırımcıları Pekin Hükümetinin Baskılarına Rağmen Büyüyor

Kripto para piyasası son yıllarda artan ilgi ile beraber hızla büyümeye devam ediyor. Ülkeler ise çeşitli sebepler ile kripto para ticaretine yönelik çeşitli kısıtlayıcı adımlar atıyor. Çin hükümetinin 4 yıldır yatırımcılara yönelik baskılar uyguladığı biliniyor. Uzmanlar Pekin yönetiminin uyguladığı baskılara rağmen yatırımcıların büyümeye devam ettiğini belirtiyor.

Geçen hafta Çin Başbakan Yardımcısı Liu He, sosyal alana yönelik riskleri önlemek için Bitcoin madenciliği ve ticaret davranışını azaltmanın gerekli olduğunu söylemişti. Çinli yetkililer uzun süredir kripto para birimlerinin spekülatif doğası ve finansal sistemin istikrarı üzerindeki riskleri konusunda endişeli.

Yasaklar Ticaret Hacmini Engellemiyor

Yasaklar Ticaret Hacmini Engellemiyor

Pekin yönetiminin olumsuz açıklamaları ilk kez gerçekleşmiyor. 2017′de Çin, yerel kripto para birimi borsalarını kapattı ve dijital jetonlar yayınlayarak kripto şirketleri için para toplamanın bir yolu olan ilk madeni para tekliflerini yasakladı.

CryptoCompare’in verilerine göre, Kasım 2015′te Bitcoin ticaretinin yaklaşık %92′si Çin para birimi renminbi ile yapıldı. Tüccarlar bu sayede piyasa üzerinde hareket kabiliyetine sahipti. Pekin merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Sino Global Capital’in CEO’su Matthew Graham’a göre, Çinli tüccarların Bitcoin ticaretinde hala önemli bir güç olmaya devam ediyor.

Hükümetten yapılan baskılar, Binance, Huobi ve OKEx gibi borsaların başka ülkelerde lisans almasına neden oldu. Eylül 2009’da, Çin yerel kripto para borsalarının kapatılmasını emrettiğinde, Bitcoin 4.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Geçen zaman içerisinde Bitcoin’in fiyatı 64.800 dolara çıkarak tarihin en yüksek zirvesini test etti.

Buradan sonra düzeltme sürecine giren BTC, 30.000 dolara kadar geriledi. Kripto para yazım itibariyle 40.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum