Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’in Kripto Para Yasağını Tüm Vatandaşlarına Uygulayabileceği Söylendi

Hükümet vatandaşların yüksek riskli yatırımlardan uzak durmasına yardımcı olmak için kripto firmaları üzerindeki düzenleyici baskısını artırıyor.
Çin’in Kripto Para Yasağını Tüm Vatandaşlarına Uygulayabileceği Söylendi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik baskılar son dönemde bazı bölgelerde artış gösteriyor. Piyasaya yönelik kısıtlama uygulayan ülkelerin başında ise Çin geliyor. Ortaya atılan son iddialar ise Çin’in baskısını artırabileceğine işaret ediyor.

Bale CEO’su Bobby Lee, Çin’in kripto para birimi üzerindeki devam eden baskısının etkilerini değerlendirdi. Hükümetin dijital renminbi desteğine rağmen Lee, Pekin’in kripto para birimi endüstrisini beslemekle ilgilenmediğini öne sürdü.

Bitcoin, Dijital Yuana Rakip Olarak Görülüyor

Bitcoin, Dijital Yuana Rakip Olarak Görülüyor

Lee buna sebep olarak Çin’in dijital RMB’nin küreselleşme hedefini gösteriyor ve bunun için kripto paralar üzerindeki düzenlemeleri artırabileceğini belirtiyor.

Bekle ve gör yaklaşımına vurgu yapan Lee, 2017’nin artan düzenleyici incelemenin başlangıcını işaret ettiğini vurguladı ve bu hızda, 4-5 yıl içerisinde ülkede kripto para ticaretinin tamamen yasaklanabileceğine dair endişelerini dile getirdi.

Hükümetin son zamanlarda kripto madenciliğine yönelik kısıtlamaları ve ticaret hacimlerindeki patlama göz önüne alındığında vatandaşların yüksek riskli yatırımlara dahil olmaktan caydırılmak istendiği tahmin ediliyor.

Lee, şu anda bardağı taşıran son damlanın Bitcoin’i tamamen yasaklamak olacağına inanıyor. Çin’in riskli ticarete karşı son kripto düzenlemeleri nedeniyle, kripto işletmeleri ekosistemde alakalı kalmak için proaktif adımlar atmaya başladı. Bu kapsamda kripto para borsaları Binance ve FTX, kaldıraç oranlarını 100x’ten 20x’e düşürme kararı aldılar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%