Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ciner Grubu İştiraki WE Soda İngiltere’de Halka Açılacak

Ciner Grubu’nun iştiraki soda külü üreten şirket WE Soda'nın, İngiltere'de halka arz olacağı açıklandı. İşte Detaylar...
Ciner Grubu İştiraki WE Soda İngiltere’de Halka Açılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Medya, sanayi, maden, ticaret ve enerji alanında faaliyet gösteren Ciner Grubu’nun iştiraki dünyanın en büyük doğal soda külü üreten şirketi WE Soda’nın, İngiltere’de halka açılacağı duyuruldu.

Reuters’a konuşan WE Soda’nın baş strateji yetkilisi Nicholas Hall, şirketin Londra borsasında en az 800 milyon dolar değerinde gelir elde etmeyi planladığını aktardı.

“Hisselerin Yüzde 10’u Halka Arz Edilecek”

Hall, halka arzın nihai boyutunun yatırımcı geri bildirimine bağlı olduğunu ancak şirketin hisselerinin en az yüzde 10’unun halka arz edileceğini söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde basında yer alan haberlerde WE Soda’nın muhtemel değerinin 8.5 milyar dolara kadar çıkabileceği belirtilmişti.

Şirket yetkilisi, satıştan elde edilen gelirin bir kısmının diğer grup kuruluşlarına verilen şirketler arası kredilerin geri ödenmesi için kullanılacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında halka arzı yönetecek olan bankaların Haziran ayı sonuna kadar anlaşmayı fiyatlandırmak amacıyla önümüzdeki haftalarda yatırımcılardan hisse senedi siparişleri almaya başlamasının beklendiğini ifade etti.

Konuya yönelik başka bir haberde ise WE Soda’nın halka arz süreci için JPMorgan, BNP Paribas, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Deutsche Bank, Liberum, MUFG ve Numis gibi uluslararası finansal kuruluşlarla çalışacağı belirtildi.

Ayrıca söz konusu işlemin Londra Borsası’nda yapılacak en büyük işlem olacağı vurgulanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın