Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin’den Ukrayna’ya Milyonluk Yardım Paketi

Rusya ile ilişkileri sorgulanan Çin, bugün Ukrayna'ya ek insani yardım açıkladı. Ukrayna'ya yardımda Çin'in yeni somut adımının detayları aşağıda;
Çin’den Ukrayna’ya Milyonluk Yardım Paketi
Yorum

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin, bugün gazetecilere verdiği demeçte, Çin Kızıl Haçı’nın Ukrayna’ya ek 10 milyon yuan (1,57 milyon dolar) insani yardım sunacağını söyledi.

Çin haber kanalı CGTN tarafından aktarılan bilgilere göre Wang’ın yorumları Pekin’deki günlük basın toplantısında geldi. Wang açıklamasında yeni yardım paketinin durumun gelişimine ve Ukrayna’nın ihtiyaçlarına dayandığını dile getirdi.

“Çin, Rusya-Ukrayna ihtilafındaki sivil kayıplara çok dikkat ediyor” diyen Wang, uluslararası toplum için şu anda en büyük önceliğin olası büyük ölçekli bir insani krizle başa çıkmak olduğunu kaydetti.

Çin’in Ukrayna’daki insani durumu hafifletmek için altı maddelik bir girişim ortaya koyduğunu ve insani yardım malzemeleri sağlamak dahil somut adımlar attığını sözlerine ekledi.

Wang, “Çin, Ukrayna’daki durumu hafifletmede yapıcı bir rol oynamaya devam edecek ve insani krizin üstesinden gelmek için kendi çabalarını göstermeye hazır” dedi. Çin’in yeni yardımı önceki 5 milyon yuan değerinde insani yardım malzemesinin üzerine geldi.

Ukrayna’ya Yardım Açıklayan Çin’in Rusya İlişkileri Sorgulanıyor!

Pekin ile Kremlin yakınlaşması tüm dünyanın odağındayken Çin’in Ukrayna politikasının çamurlu su kadar berrak olduğu söylendi.

Bugün görüş bildiren bir uzman, Çin’in Ukrayna politikasının çamurlu su kadar berrak olduğunu dile getirdi. Burada uzman hafta sonunda Çin’den gelen açıklamalara atıfta bulundu.

Çin Devlet Danışmanı ve Dışişleri Bakanı Wang Yi’nin Çin’in Ukrayna krizi konusunda tarihin doğru tarafında olduğunu ve zamanın bunu kanıtlayacağını belirtti.

Çin, Birleşmiş Milletler oylamasında da çekimser kalarak Rusya’yı kınamaktan kaçınırken aynı zamanda Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısını “işgal” olarak adlandırmayı reddetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu