Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin’deki NFT Platformları Hükümet Baskısına Rağmen Büyüyor

Kripto paralar kayıplarını artırsa da, Çin’deki NFT benimsemesi artarak devam ediyor. Detaylar haberde...
Çin’deki NFT Platformları Hükümet Baskısına Rağmen Büyüyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük nüfusuna sahip ülkesi Çin’de, NFT’lere ilgi artıyor. Verilere göre ülkedeki NFT platformu sayısı Şubat’tan bu yana 5 kat artış kaydetti.

NFT platformların sayısındaki keskin artış, ülkedeki dijital koleksiyon ürünlerine yönelik artan ilginin ortasında geliyor. Tencent ve Alibaba dahil olmak üzere büyük teknoloji devleri, gelişmekte olan alana ilgi gösterdi ve birden fazla ticari marka patenti başvurusunda bulundu .

Çin’deki NFT’lere olan ilgi, hükümet yetkililerin kısıtlamalarının ve uyarılarının ardından gerçekleşti. Devlet kurumları NFT pazarının yatırımcılar için riskler oluşturduğuna e spekülasyonlarla dolu olduğuna inanıyor.

COVID Kapanması İlgiyi Artırdı

NFT’ler ayrıca Çin’deki COVID-19 kaynaklı katı karantinalar sırasında insanların kendilerini dijital olarak ifade etmelerinin bir yolu haline geldi. Şanghay sakinleri, Mayıs ayındaki kapanmanın gölgesinde, yüzlerce NFT’yi pazar yeri Opensea’de listeledi .

Düzenleyici denetimden doğan eksikliğe rağmen bireysel ve kurumsal yatırımcılar NFT’ler ile ilgilenmeye devam ediyor. Ant Group ve Tencent Holdings gibi Alibaba’ya bağlı şirketler, listelenmiş NFT’lerini “dijital koleksiyon ürünleri” olarak markalayarak herhangi bir yasal düzenleme ile karşı karşıya kalmamak adına hareket geçmişlerdi.

GCM Yatırım Banner

Çin’in önde gelen sosyal medya platformları NFT’lere ilişkin düzenleyici netlik konusunda endişeye düşerek, varlıklarını pazar yerlerinden çekmeye başladılar.

Pekin hükümetinin kripto piyasasına yönelik katı duruşu iyi biliniyor. Hükümet daha önce ülke genelinde kripto para madencilğini yasaklamış ve bu durum hash oranında sert düşüşler yaşanmasına neden olmuştu. Buna rağmen ülkede madencilik faaliyetleri devam ediyor. Çin halen ABD’den sonra madencilikte ikinci ülke konumunda.ç

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.