Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin’deki Alışveriş Merkezlerinden Türk Markalara Yatırım Daveti

Çin'in önemli alışveriş merkezi yatırımcılarından olan SCPG, Türk markalarını Çin'de mağaza açmaya davet ediyor. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel tarafından açıklanan davet hakkında detaylar haberimizde;
Çin’deki Alışveriş Merkezlerinden Türk Markalara Yatırım Daveti

Çin’in en büyük alışveriş merkezi yatırım firmalarından olan SCPG Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali İşler Direktörü Fion Hui, Türk markalarına yatırım davetinde bulundu. Davet, Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel tarafından açıklandı. Dernek tarafından yapılan açıklamada; Öncel’in Fransa – Cannes şehrinde düzenlenen Uluslararası Perakende ve Gayrimenkul Fuarı MAPIC dönüşünde, Çin’den gelen yatırım davetinden bahsettiği belirtildi.

Sinan Öncel, fuar sonrasında değerlendirmelerde bulundu ve Türk markaları standının büyük bir ilgi gördüğünü dile getirdi. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) de kurumsal olarak bulunduğu stantlarında, dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçileri ağırladıklarını söyledi.

Öncel, 97 Birleşmiş Markalar Derneği üyesinin, 112 ülkede 14 binden fazla satış noktası olduğuna da sözlerinde yer verdi. Bu satış noktalarının; 2 bin 494’ünün mağaza, 12 bin 112’sinin cornor, shop in shop özelliğinde oluştuğunu belirtti. 2016 yılında; Rusya, Türki Cumhuriyetler, Körfez Bölgesi, Kuzey Afrika, Kuzey Amerika ve Avrupa’dan gelen yatırımcılarla görüşme yapıldığını da sözlerine ekledi.

Çin’in en büyük AVM yatırım firmalarından olan SCPG Yönetim Kurulu Üyesi Fion Hui tarafından, Türk markalarının Çin’e yatırım yapmaya davet edildiği ise en dikkat çeken not oldu. Davetin, BMD içerisinde değerlendirileceği ve dünyanın önemli pazarlarından olan Çin’de daha etkin bir yer almanın yollarının araştırılacağı belirtildi.

BMD Başkanı Sinan Öncel, perakendenin yeni merkezi haline gelen İstanbul’da bölgesel bir MAPIC etkinliği düzenlemenin, iyi geri dönüşler alabilmek için önemli olduğundan da bahsetti. BMD Genel Sekreteri Ekrem Utku ise Fransa’daki fuarda 50 görüşme yaptıklarını dile getirdi. Ayrıca Utku, birçok ülkeden AVM yatırımcılarının, servis sağlayıcılarının, kiralama firmalarının projelerini aktardığını ve BMD markaları ile iletişim kurmak istediklerini söyledi.

Son olarak 2016 sonuna kadar ve 2017 yılında Kiev, Dubai, Moskova, Şanghay’da gerçekleştirilecek olan perakende etkinliklerinde de Türk markaların temsil edileceğine dikkat çekildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum