Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin’de Kovid ile Mücadelede Farklı Tedbirler Alınmaya Başlandı

Çinli yetkililer, son haftalarda Kovid-19 vaka sayısında yaşanan artış nedeniyle yeni tedbirler almaya başladı. Detaylar haberde;
Çin’de Kovid ile Mücadelede Farklı Tedbirler Alınmaya Başlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kovid 19 virüsünün çıkış yeri olan Çin’de yeniden patlak veren salgına karşı önlemler alınmaya devam ediyor. Ülkenin güneyindeki Shenzhen kentindeki yetkililer, salgının ilerlemesini engellemek amacıyla Pazartesi günü dünyanın en büyük elektronik pazarı Huaqiangbei’yi kapattı.

Alınan karar doğrultusunda, üreticilere mikroçipler, telefon parçaları ve diğer bileşenler satan binlerce tezgahtan oluşan geniş alandaki üç önemli bina 2 Eylül’e kadar kapalı kalacak.

Yerel topluluk yetkilileri pazarın hafta başı itibarıyla kapatıldığını doğrularken, orada çalışan üç kişi bina yöneticilerinin kendilerinden evden çalışmalarını istediğini söyledi.

Metro Seferlerine de Kısıtlama Getirildi

Resmi yerel basına göre, Futian ve Luohu’nun merkez bölgelerindeki 24 istasyondaki metro seferleri de durduruldu.

Şehir yönetiminin merkezi olan Futian’da yetkililer, sinemaların, karaoke barların ve parkların kapatılacağını ve 2 Eylül’e kadar büyük halk etkinliklerinin iptal edileceğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Kovid-19 ile ilgili sınırların kapanması, pandemiden önce Çin’de yabancı girişimcilerle dolup taşan Huaqiangbei’ye önemli zarar verdi.

Teknoloji merkezine ev sahipliği yapan ve yaklaşık 18 milyon insanın bulunduğu bölgede önceki gün yapılan testlerden dokuz semptomatik ve iki asemptomatik vaka bildirildi.

Şehir, Mart ayında bir hafta süren kilitlenmeden bu yana genel olarak kapanmaktan kaçınırken, pozitif vakalar tespit edildiğinde bir hafta boyunca karantinaya alındı.

Pazartesi sabahı, teslimat şoförleri ve işçiler gibi binlerce düşük ücretli işçiye ucuz konaklama imkanı sağlayan Wanxia kentsel köyü, Kovid-19 önleme önlemi olarak kapatıldı, ancak orada hiçbir pozitif vaka bildirilmedi.

Ulusal Sağlık Komisyonu Güncel Vaka Sayısını Açıkladı

Ulusal Sağlık Komisyonu ise Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Çin’de 28 Ağustos’ta 352’si semptomatik ve 1.344’ü asemptomatik olan 1.696 yeni Kovid-19 enfeksiyonu tespit edildiğini bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın