Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Yeşil Enerji Ticareti için Blockchain’den Yararlanacak

Çin dünyanın en büyük karbon yayan ülkesi konumunda.
Çin Yeşil Enerji Ticareti için Blockchain’den Yararlanacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Çevre kirliliğii son dönemde dünyanın ortak sorunu haline geldi. Ülkeler bunun üstesinden gelmek için çeşitli çözümler üzerinde çalışıyor. Çin dünyanın en fazla Co2 yayıcısı olan ülke konumunda.

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Çin’in en yüksek ekonomik planlama organının ülke genelinde yeşil enerji ticaretine başlamak için blok zinciri kullanan denemelere izin verdiğini duyurdu.

Komisyon adına konuşan bir yetkili, Çin’in iki ulusal şebeke operatörü olan Çin Devlet Şebeke Şirketi ve Çin Güney Elektrik Şebeke Şirketi’ne pilotlar hakkında resmi bildirimde bulunduklarını söyledi.

Açıklamada Blockchain’in yeşil enerji ticaretinde uygulanabilecek teknolojilerden biri olduğu çünkü yeşil enerji üretimi ve tüketiminin her bilgisinin kaydedildiğine dikkat çekildi.

Komisyon, dünyanın en büyük kamu hizmeti operatörü olan State Grid’in blok zinciri tabanlı yeşil enerji işlemleri sertifikaları için patent başvurusunda bulunduğunu belirtti.

NDRC, ticaret sisteminin sadece Çin’in karbon hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmayacağını, aynı zamanda küresel enerji sorunları için bir çözüm olabileceğini umuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%