Yatırım yapmaya başla!

Çin’de Tutuklanan Kanadalı Öğretmen Serbest Bırakıldı

Çin’de tutuklanan Kanada vatandaşı Sarah Mclver’ın serbest bırakıldığı öğrenildi. Detaylar aşağıda;
Çin’de Tutuklanan Kanadalı Öğretmen Serbest Bırakıldı

Çin’de tutuklanan Kanadalı öğretmen Sarah Mclver’ın serbest bırakıldığı öğrenildi. Kanada hükümetinden bir sözcü dünkü açıklamasında, Çin’de tutuklanan bir Kanada vatandaşının serbest bırakıldığını ve Kanada’ya döndüğünü duyurdu.

Sözcü Kanadalı vatandaşın ne zaman serbest bırakıldığını ya da Kanada’ya ne zaman geri döndüğü konusunda bilgi vermese de CBC Kanada vatandaşının Sarah Mclver olduğunu söyledi. Çin Dışişleri Bakanlığı, bu ay Mclever’ın yasadışı çalıştığı için idari cezaya maruz kaldığını belirtmiş, böylece Meng Wanzhou’nun 1 Aralık’ta Vancouver’de tutuklanmasının ardından Çin’de tutuklanan Kanadalıların sayısı 3’e çıkmıştı.

Öte yandan Kanada Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland, geçen hafta tutukluların serbest bırakılması için yaptığı çağrıda kadın öğretmenden bahsetmemişti.

Çin’de Tutuklanan Kanadalı Öğretmen Serbest Nitekim hem Çin hem de Kanada, Sarah Mclver’ın davasının diğer iki Kanadalı Michael Kovrig ile Michael Spavor’dan farklı olduğunu söylemişlerdi. Çünkü Michael Kovrig ile Michael Spavor, ulusal güvenliğe zarar vermekle suçlanıyorlardı. Sarah Mclever ise Çin’de bir okulda çalıştığı zaman yaşadığı vize sorunları nedeniyle tutuklanmıştı.

Ama öyle ya da böyle Sarah Mclver, Huawei CFO’sunun ardından Çin’de tutuklanan üçüncü isim olmuştu.

Huawei CFO'sunun Ardından Üçüncü Tutuklanan İsimTüm bunların yanında, bugün Kanada vatandaşı Robert Lloyd Schellenberg’in uyuşturucu suçlamaları üzerine temyiz başvurusunda bulunacak olması, iki ülke arasındaki gerilimi daha da kötü hale getirebilirdi.

Dalian hükümetinin haber portalı Schellenberg’in bir Kanadalı olduğunu ve Çin’e yüksek miktarda uyuşturucu soktuğu tespit edildikten sonra temyize başvuracağını yazmıştı. Kanada hükümeti ise bu davayı yıllardır takip ettiğini ve konsolosluk yardımı sağladığını söylemiş fakat gizlilik endişelerini gerekçe göstererek başka hiçbir ayrıntı vermemişti.

Ayriyeten uyuşturucu suçlarının Çin’de ciddi şekilde cezalandırıldığı biliniyordu. Öyle ki 2009 yılında Çin’de eroin kaçakçılığı yaparken yakalanan bir Britanya vatandaşı idam edilmiş ve bu durum İngilizleri fazlasıyla öfkelendirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum