Yatırım yapmaya başla!

Çin Ticaret Savaşında ABD’ye Kıyasla Daha Büyük Bir Risk Oluşturuyor!

Başkan Donald Trump, Çin ile gerilimleri desteklemeye niyetinin olmadığını açıkça belirtmişken Çin’in ticaret savaşında daha büyük bir risk oluşturduğu söylendi. Detaylar şöyle;
Çin Ticaret Savaşında ABD’ye Kıyasla Daha Büyük Bir Risk Oluşturuyor!

Avrupa’nın ikinci en büyük fon operasyon sorumlusuna göre Pekin, ticaret müzakerelerinde joker rolü oynayabilir. Buna göre küresel yatırım şirketi Standard Life Aberdeen’in eş başkanı Martin Gilbert; “bir ticaret savaşının daha büyük riski, ABD tarafında değil Çin tarafında yatmaktadır” yorumuyla dikkat çekti.

Singapur Zirvesi’nde Nancy Hungerford’a konuşan Gilbert, Trump’ın anlaşmalarda karşılıklı ödün vererek uzlaşma yapmaya alışkın olduğunu söyledi. Dolayısıyla Çin’in bunu yapıp yapmayacağı konusunun daha büyük bir risk olduğunu söyledi.

Bu noktada, Trump’ın küresel tedarik zincirlerini tehdit eden misilleme tarifelerinden vazgeçmek istemediğini söylemesine rağmen gelen yorum dikkat çekti.

Standard Life Aberdeen CEO Ticaret Savaşı Yorumu Zira Trump geçtiğimiz günlerde önce Çin ile yeniden masaya oturmak istediğini söylemiş, ardından da 200 milyar dolarlık verginin uygulanmasını istediğini dile getirmişti. Bloomberg’in isimleri gizli tutulan 4 yakın kaynaktan aldığı bilgiler ışığında; Trump ticaret ve ekonomi ekibinden Çin’e yönelik son gümrük vergilerini hayata geçirmelerini istemişti.

Hal böyleyken; Avrupalı yatırım şirketinin yöneticisinden gelen; “Çin daha büyük bir risk” yorumu haliyle dikkat çekti.

Ticaret Savaşındaki Büyük Risk Trump Değil Çin!Sonuçta, Beyaz Saray’ın Çin mallarına yönelik 200 milyar dolar değerinde ek vergi getirmeye hazırlandığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. Ve bunun gerçekleşmesi durumunda, Wall Street Journal, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in yönetiminin ikili görüşmelere katılmak istememesi gibi bir riskin doğacağını yazmıştı.

Önde gelen şirketin başkanı da konuya ilişkin, Trump’ın müzakere taktiklerinin Gökdelen İmparatoru Genç Milyarder Trump: İş Bitirme Sanatı (Trump: The Art of the Deal) kitabındaki felsefesinden kaynaklandığını söyledi.

Yani Trump; “siz 1 milyar dolar isterken 5 milyar dolar isteme” taktiğini kullanıyor ve her zaman istediğinden daha azına razı geliyordu.

Trump'ın Taktiği Ne Gilbert ayrıca Trump’ın sonunda bir anlaşmaya varılmasını beklediğini de vurguladı. Burada Standard Lide Aberdeen’in yöneticisinin açıklamalarının, ABD ile Çin arasında henüz tam bir ticaret savaşı başlamadı diyen UBS Başkanı’nın yorumlarıyla örtüşmesi dikkat çekti. Keza İsviçre merkezli bankacılık şirketinin başkanı Axel Weber de kısa süre önce yaptığı açıklamada; İki ülkenin muhakeme yeteneğinin sonunda anlaşmazlığa üstün geleceğini belirterek umutlu olduğunu vurgulamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum