Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çinli Teknoloji Hisseleri Karışık Seyrederken Borsanın Yönünü Belirledi

Asya-Pasifik bölgesinde Çinli teknoloji hisseleri yatırımcıların odak noktasını oluştururken, karışık seyirleri dikkat çekti.
Çinli Teknoloji Hisseleri Karışık Seyrederken Borsanın Yönünü Belirledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Ağustos ayının son iki işlem gününe gelindiği gün Çinli teknoloji hisseleri, Asyalı yatırımcıların odak noktasını oluşturdu. Çinli yetkilililer son birkaç ayda teknoloji sektörünü hedefleyen bir dizi yasa çıkarırken, yerli internet firmalarının ABD’de halka açılmasını kısıtlayacak yeni kurallar açıklaması bekleniyor.

Çin’den beklenen regülasyon haberlerine ek olarak gıda dağıtım devi Meituan’ın kazanç raporları da takip ediliyor. Ayrıca bu konular Çin ve Hong Kong piyasalarının seyrini de belirliyor. Çin’nin Şanghay Kompozit endeksi karışık bir seyir izlerken, günün ilk yarısındaki kazançlarını öğleden sonra geri verdi.

Hong Kong’lu Hang Seng endeksi ise güne düşüşle başladıktan sonra toparlanarak pozitif bölgede işlem görmeye başladı.
Hang Seng Endeksi %0,05 Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Çoğunlukla Çinli teknoloji hisselerinden oluşan Hang Seng Teknoloji endeksi de günü pozitif bölgede geçirmeyi başardı. Meituan hisseleri güne güçlü bir yükselişle başladıktan sonra kısa süreliğine bir gerileme yaşadı. Ardından toparlanan hisseler, 231 Hong Kong dolarına kadar yükseldi.

Küresel borsa endekslerini izlemek için tıklayın…

Meituan hisseleri %1 civarında pozitif bölgede işlem görmeye devam ederken, şirketin kazanç raporlarını açıklaması bekleniyor. Hong Kong’da işlem gören Alibaba hisseleri de %1’e yakın yükselişle 157,30 HK$ seviyesinden işlem görüyor. Hisseler güne yükselişle başladıktan sonra kısa bir süreliğe geriledi. Ancak hemen ardından güçlü bir toparlanma kaydederek pozitif bölgede kaldı.

Hong Kong’da işlem gören Tencent hisseleri ise büyük oranda geri çekilmesiyle dikkat çekti. Tencent hisseleri %1,3 civarında değer kaybıyla 460,40 HK$ seviyesinden işlem görürken, güne yükselişle başlamıştı. Ardından negatif bölgeye geçen hisseler, 457,60 HK$ seviyesine kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu