Yatırım yapmaya başla!

Çinli Üreticiler Tarafından Geliştirilen Kablosuz Aktarım Sistemi Dünya Genelinde Kullanıma Sunuluyor

Xiaomi, Oppo ve Vivo tarafından geliştirilen kablosuz aktarım protokolü dünyaya yayılıyor.
Çinli Üreticiler Tarafından Geliştirilen Kablosuz Aktarım Sistemi Dünya Genelinde Kullanıma Sunuluyor

Son yıllarda akıllı telefon pazarında Çinli üreticilerin pazar paylarını hızla arttırdığına tanık oluyoruz. Huawei, Xiaomi, Oppo ve Vivo gibi üreticiler sıkı rekabetin içerisinde yer alıyorlar. Apple ve Samsung gibi diğer şirketler için her geçen gün daha büyük bir tehdit haline gelen bu devler, farklı teknolojiler üzerinde çalışmayı da ihmal etmiyor. Geçtiğimiz aylarda Çinli akıllı telefon devleri Xiaomi, Oppo ve Vivo, ortak bir çalışma gerçekleştirdi ve yeni bir kablosuz aktarım sistemi geliştirmişti.

Dünya genelinde oldukça ses getiren bu özellik bugüne kadar Çin’de sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test ediliyordu. Yapılan son açıklamalar önümüzdeki aylarda bu özelliğin dünya genelindeki tüm kullanıcılara sunulacağını işaret ediyor. Yeni transfer sistemi sayesinde söz konusu akıllı telefonlara sahip olan kişiler çok daha kolay bir şekilde dosya paylaşımı gerçekleştirebilecek.

Sistem Globale Yayılacak

Sistem Globale Yayılacak

Geliştirilen yeni kablosuz dosya aktarım sistemi ile Xiaomi, Oppo ve Vivo kullanıcıları kendi aralarında çok daha kolay bir şekilde paylaşım yapabilecek. Çin’de beta sürecinde olan bu protokol uzun süren bekleyişin ardından dünya genelindeki kullanıcıların beğenisine sunulacak. Şubat ayından itibaren yeni sistemin Vivo kullanıcılarına dağıtılacağı belirtiliyor. Xiaomi ve Oppo kullanıcılarının ise bu özelliğe ne zaman kavuşacağı halen belirsizliğini koruyor.

Şirketlere yakın kaynaklar bu üreticilerin de kısa süre içerisinde yeni protokolü yayınlayacağını tahmin ediyor. Geliştirilen protokol sayesinde kullanıcılar üçüncü parti uygulamaya ya da hücresel veriye olan ihtiyaçları ortadan kalkacak. Çinli markalar yeni sistemi küresel hedefli olarak geliştirdiklerini söyleyerek ilerleyen süreçte başka üreticilerin de bu ortaklığa katılabileceğini belirtiyor.

Düşük Güç Tüketimi Olacak

Düşük Güç Tüketimi Olacak

Yeni sisteme dair açıklamalarda bulunan Oppo Başkan Yardımcısı Andy Wu, “Diğer Android akıllı telefon markalarının da bu ortaklığa dahil olmasını ve kullanıcılar için daha açık, zahmetsiz ve etkileşimli bir deneyim sunmasını memnuniyetle karşılıyoruz” diye konuştu.

Kullanıcılar yeni sistemde internet bağlantısına ihtiyaç duymadan birbirleri arasında her türlü dosyayı paylaşabilecek. Xiaomi’nin açıklamasında göre geliştirilen aktarım sistemi ile saniyede 20 MB dosya göndermek mümkün olacak. İnternet bağlantısına gerek olmadığı için güç tüketimi mevcut protokollere göre çok daha düşük seviyede olacak. Ortak sistem Android Pie ve sonrasındaki işletim sistemleri tarafından desteklenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum