Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin için Geliştirilen Steam Yayınlandı: PlayStation 5 de Yolda

Çin’deki oyuncuların beklediği Steam platformu yayınlandı. PlayStation 5’in de geleceği açıklandı.
Çin için Geliştirilen Steam Yayınlandı: PlayStation 5 de Yolda

Oyun sektörü farklı alanlarda yapılan yatırımlar ile sürekli büyümeye devam ediyor. Özellikle tüm dünya pandeminin etkisi altına girdi ve bu durum insanların daha fazla oyunlara yoğunlaşmasına neden oldu. Valve’ın sahibi olduğu dijital oyun servisi Steam’in bu pazarda çok büyük bir paya sahip olduğu biliniyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan son araştırma Steam’in anlık oyuncu sayısı olarak kendi rekorunu egale ettiğini ortaya koydu. Oyun servisi dünyanın dört bir yanında kullanılmakla beraber, uzun zamandır Çin’de yasaklanma tehlikesi ile karşı karşıyaydı.

Valve’ın bu pazara girmek için özel bir Steam sürümü için hazırlandığı biliniyordu. Ülkedeki oyuncuların Steam bekleyişi sona erdi ve Çin için özel geliştirilmiş resmi sürüm yayınlandı. Diğer yandan Sony’nin geçtiğimiz aylarda tanıtmış olduğu PlayStation 5’in de önümüzdeki günlerde Çin’deki raflarda yerini alması bekleniyor.

Steam, Çin’e Geldi

Steam, Çin’e Geldi

Steam’in uluslararası versiyonu yıllardır Çin’de bulunmasına rağmen, popüler PC oyun platformunun resmi bir Çin sürümü şimdi piyasaya sürüldü . Çinli oyuncuların daha da sevineceği bir diğer gelişme ise Sony cephesinde yaşandı. Sony yeni nesil konsolu PlayStation 5’in yakında Çin pazarında yerini alacağını açıkladı. Valve ilk olarak 2018 yılında ülkeye özel bir Steam servisi geliştireceğini duyurmuştu.

Valve’in Çin için geliştirdiği Steam sürümü yalnızca resmi onay sürecinden geçmiş oyunları içerecek. Şirket küresel versiyonun da resmi versiyonun yanında kullanılmaya devam edeceğini temenni ediyor. Çin dünyanın en kalabalık ülkesi ve tüm şirketler için çok büyük bir pazar olmakta. Diğer yandan Pekin hükümeti dijital platformlara yönelik kısıtlayıcı hamleleri ile biliniyor.

Bu da şirketlerin yeni stratejiler geliştirmesini gerekli kılıyor. Oyun geliştiren şirketler de yapımlarının Çin’de yasaklanmasından dolayı endişeli ve ülkeye girmekte tereddüt yaşıyor. Valve’ın Çin’de izlediği bu yolu başka bir ülke için gerçekleştirmesi şu an için beklenmiyor.

PlayStation 5 Yolda

PlayStation 5 Yolda

Sony geçtiğimiz yılın sonlarına doğru heyecanla beklenen PlayStation 5’i duyurdu ve tüketicilerin beğenisine sundu. Konsol pek çok pazarda yerini almış olmasına rağmen henüz Çin’e ulaşmış değil. Çin hükümeti 2000 ile 2015 yılları arasında oyun konsollarının ülkeye girişini yasaklamıştı. Ancak PlayStation 4, Nintendo Switch ve Xbox One modellerinin kısıtlı sayıda bulunduğu biliniyor. Tabi bu ürünler resmi olmayan yollarla ülkeye sokuluyor.

Ancak PlayStation 5’in Sony tarafından resmi olarak Çin’de kullanıcılara sunulması bekleniyor. Sony’nin bu pazardaki rakibi Microsoft, yeni tanıttığı konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S modellerini Çin’e getireceğine dair bir açıklama yapmış değil. Sony’nin geliştirdiği ürünler ile Çin’de 1 milyarı aşkın müşteriye sahip olduğu belirtiliyor.

Böylesine büyük bir pazar Sony için kritik öneme sahip. Konsolun Çince dil desteği ile yılın ikinci yarısında tüketicilere sunulacağı belirtiliyor. Sony’nin bu ülkedeki fiyat politikasını nasıl belirleyeceği şu an için bilinmiyor. Ancak şirketin Çin pazarına girmesi ile beraber konsol satışlarında büyük bir patlama yaşayacağı kesin.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum