Yatırım yapmaya başla!

Çin Newton Fizik Yasalarına Aykırı Bir Motor Geliştirdi:”EmDrive”Çin’in devlet televizyonu CCTV‘de yapılan açıklamalara göre Çinli bilim adamları tarafından çağın motoru olarak nitelendirilen Newton yasalarına aykırı ünite icad ettiler. Yapılan bu buluşun en sansasyonel tarafı ise NASA’nın böyle birşeyin olmasına imkansız demesi dir.

Çinli bilim insanlarının yakıta ihtiyaç duymayan “EmDrive” motorları, güneş enerjisiyle çalışan mikrodalgalardan yararlanıyor. Düşündüğümüzde dünyada kabul edilen fizik yasalarına karşı nasıl bir şeyler geliştirilebilir!

Amerika’nın NASA araştırmaları sonucunda Mars gezegeni için hazırlanan gemilerin halen çalışma aşamasında olurken Çin’in EmDrive’ı resmen dünyayı salladı diyebiliriz. Çünkü Dr.Chen Yue ” Yaklaşık 6 ay sürecek Mars yolculuğunun bu motorla yalnızca 10 haftaya inebilir” sözleri ile bilim dünyasındaki insaların kafaları şu anda Çin’e doğru dönmüş durumda.

Yani işin özeti Nasa’nın yaptığı denemeler sonucunda EmDrive gibi bir teknolojinin imkansız olduğunu bildirip, Çin’in bu alanda yaptığı çalışmalarında sonuç vermesi, doğal olarak kafa karışıklığına neden oldu…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum