Paylaşım

Çin Newton Fizik Yasalarına Aykırı Bir Motor Geliştirdi:”EmDrive”

 

Çin’in devlet televizyonu CCTV‘de yapılan açıklamalara göre Çinli bilim adamları tarafından çağın motoru olarak nitelendirilen Newton yasalarına aykırı ünite icad ettiler. Yapılan bu buluşun en sansasyonel tarafı ise NASA’nın böyle birşeyin olmasına imkansız demesi dir.

Çinli bilim insanlarının yakıta ihtiyaç duymayan “EmDrive” motorları, güneş enerjisiyle çalışan mikrodalgalardan yararlanıyor. Düşündüğümüzde dünyada kabul edilen fizik yasalarına karşı nasıl bir şeyler geliştirilebilir!

Amerika’nın NASA araştırmaları sonucunda Mars gezegeni için hazırlanan gemilerin halen çalışma aşamasında olurken Çin’in EmDrive’ı resmen dünyayı salladı diyebiliriz. Çünkü Dr.Chen Yue ” Yaklaşık 6 ay sürecek Mars yolculuğunun bu motorla yalnızca 10 haftaya inebilir” sözleri ile bilim dünyasındaki insaların kafaları şu anda Çin’e doğru dönmüş durumda.

Yani işin özeti Nasa’nın yaptığı denemeler sonucunda EmDrive gibi bir teknolojinin imkansız olduğunu bildirip, Çin’in bu alanda yaptığı çalışmalarında sonuç vermesi, doğal olarak kafa karışıklığına neden oldu…

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur