Yatırım yapmaya başla!

Çin Medyasından Trump’a “Ülke Yönetmek Ticaret Yapmaya Benzemez”

Devlet tarafından kontrol edilen Çin medyası, Trump’ın yönetim şeklini sert sözlerle eleştirerek “biz ölçülüyüz” yorumunu yaptı. Detaylar şöyle;
Çin Medyasından Trump’a “Ülke Yönetmek Ticaret Yapmaya Benzemez”

Washington ile Pekin arasındaki ticaret savaşlarında gerilim giderek artarken Çin medyasından Trump’a ağır eleştiri geldi. Hükümet tarafından kontrol edilen medya kuruluşu, ABD ile artan ticaret tartışmasında Çin’in karşı tarafa rağmen sakin ve rasyonel davrandığını dile getirdi.

Komünist Partisi’ne bağlı milliyetçi bir gazete olan Global Times, konuyla ilgili “Çin’in karşı önlemleri rasyoneldir” sözlerini kullandı. Çin’in Cuma günkü 60 milyar dolarlık misillemesine gönderme yapan Gobal Times’ın haberi, Trump ve ABD hakkındaki yorumları ile epey dikkat çekti.

Global Times’ın Cumartesi günü yazısında, Çin’in son karşı önlemi ölçülü bir düzenlemedir, ifadesi kullanıldı.

Çin Medyası Hükümetin Ticaret Savaşlarında Ölçülü Olduğunu Söyledi Ayrıca medya kuruluşu; Çin’in ABD’ye karşı önlemler hakkını ve daha fazlasını getirebilme gücünü daha sonraya bırakmakta olduğunu yazdı. Bununla birlikte; Çin’in kısa vadeli kazançlar ile uzun vadeli çıkarlarını dengelediği bildirildi. Çin’in her önlemini alırken kamu refahını, yerel iş gücünü, küresel sanayi zincirini ve diğer faktörleri göz önünde bulundurduğunu kaydetti.

China Daily de Çin’in ticaret anlaşmazlıklarını görüşme yoluyla çözümlemek için uzun süredir ısrar ettiğini ve bir ticaret savaşının istediği en son şey olduğunu aktardı.

Çin Medyasından Trump'a “Ülke Yönetmek Ticaret Yapmaya Benzemez” DediChina Daily ayrıca; “Trump’ın zorba yönetimi karşısında, Pekin aklı başında kalmalı ve ABD’nin mantıksız ve duyarsız yaygaralarına nasıl tepki vereceğine karar verirken duygularının üstün gelmesine izin vermemelidir” dedi. Çin Komünist Partisi’nin yayın organı People’s Daily de Donald Trump’ı hedef alarak ABD Başkanı için; “bir ülkeyi yönetmek ticaret yapmaya benzemez” sözlerini kullandı.

İlave olarak, Trump’ın uluslararası ticareti kazananı olmayan bir oyuna dönüştürdüğü söylendi.

Çin Medyasından Trump'ı ve ABD Hükümetini Fena EleştirdiSonuçta Çin medyasının, Trump’ı ve ABD yönetimini eleştirerek ülkenin karşı önlem alma konusunda ölçülü davrandığı yönündeki haberler 60 milyar dolarlık misillemenin üzerine geldi. Buna göre Çin, Trump yönetiminin 200 milyar dolar değerindeki Çin malına vergi oranını % 10’dan % 25’e çıkartacağı yönündeki açıklamasına 60 milyar dolarlık misilleme ile cevap vermişti.

Ülkenin ticaret bakanlığından yapılan duyuruda, Pekin’in 60 milyar dolar değerinde ABD malına 4 aşamalı ek gümrük vergisi uygulayacağı bildirilmişti. Ancak Çin yine açık kapı bırakmış ve alınacak önlemlerin ABD’nin eylemlerine bağlı olacağını belirtmeyi ihmal etmemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum