Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin Madenci Havuzları Kesintiler Nedeniyle Hash Düşüşü Yaşıyor

Sincan bölgesindeki denetimler madencilik havuzlarını olumsuz etkiliyor.
Çin Madenci Havuzları Kesintiler Nedeniyle Hash Düşüşü Yaşıyor

Bitcoin ve diğer kripto paraların değeri arttıkça madencilik faaliyetlerinin yükseldiği biliniyor. Bu faaliyetlerin en yoğun olduğu ülke ise Çin olmakta. Madencilik faaliyetlerinin başlıca dezavantajı ise yüksek güç tüketimi olmakta. Bu nedenle belirli bölgelerde elektrik kesintileri yaşanabiliyor.

Son haberler Çin’de bulunan madencilik havuzlarının hash gücünün bölgesel kesintiler nedeniyle düştüğü yönünde. Veriler Antpool %24.5, Binance Pool %20, BTC.com %18.9 ve %33 Poolin’de düşüş olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Sincan bölgesinde kömür madeninde bir kaza meydana geldi ve sel felaketi nedeniyle 21 madenci mahsur kaldı.

Madencilik havuzları hash oranları
Kaynak: Twitter

Bu da bölgede elektrik kesintilerinin yaşanmasına neden oldu. Çin medyasında yer alan haber Sincan bölgesi şu anda kapsamlı bir elektrik kesintisi güvenlik denetimi yaşıyor.

Cambridge Bitcoin Enerji Tüketim Endeksi ve BECI ile küresel Bitcoin hash oranının önemli bir kaynağıdır ve bölgenin şu anda Çin’in birleşik hash gücünün yaklaşık% 36’sını temsil ettiğini tahmin etmektedir. Çin’in küresel madencilik gücünün üçte ikisini oluşturması ile BECI, Xianjian’ın küresel hash oranının% 23,3’ünü oluşturacağını tahmin ediyor.

Kesintilerin yaşandığı bölge Çin’in birleşik hash gücünün yüzde 35’ini temsil ediyor. Kesintiler Bitcoin ağının birleşik hash oranında son 24 saatte yaklaşık %2,2’lik bir düşüşe neden olmuş gibi görünüyor. Veriler saniyede 169,4 milyon TH/s’den 165,8 TH/s’ye düştüğünü gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum