Yatırım yapmaya başla!

Çin İsrail Teknolojisine Giderek Daha Çok Yatırım Yapıyor!

İsrail teknolojisine yapılan Çin yatırımının artması dikkat çekti. İşte gözle görülür artışın nedenleri;
Çin İsrail Teknolojisine Giderek Daha Çok Yatırım Yapıyor!

Avrupa ve ABD’deki Çin yatırımları daha fazla incelemeye giderken, bazı anakara yatırımcılarının İsrail’in teknoloji sektörüne yönelmesi dikkat çekti. BlueStar Indexes’ten Steven Schoenfeld de konuyla ilgili açıklamasında İsrail teknolojisinde artan Çin ilgisinin nedenlerinden bahsetti.

Buna göre; Washington ve Pekin arasındaki ticaret savaşının ilerlemesi, anakaradan gelen yatırımların Avrupa ve ABD’de daha fazla mercek altına alınması gibi sebepler Çinlilerin başka yerlere meyil göstermesine yol açtı. Ve yatırım kazanan ülkelerden bir tanesi de İsrail oldu.

İsrail odaklı endeksler ve borsa yatırım fonları geliştiren BlueStar Indexes’in kurucusu Schoenfeld, Çin’in İsrail yatırımlarının giderek hızlandığını belirtti.

 BlueStar Indexes’ten Steven Schoenfeld İsrail'deki Çin Yatırımları Bugün İsrail’deki yatırımların büyük bir çoğunluğunun yerli kaynakların yanında ABD ve Avrupa gibi ülkelerden geldiğini dile getiren Schoenfeld, “yine de Çin ve Singapur, Güney Kore, Japonya gibi Asya bölgelerinden gelen yatırımların hızla çoğaldığı yadsınamaz” dedi. İsrail teknolojisinin Çin’i neden cezbettiğiyle ilgili olarak da konuşan Schoenfeld, çarpıcı gerçekler üzerinde durdu.

Örneğin; Çin’de potansiyel teknoloji kullanımının ötesinde; Orta Doğu ülkelerindeki şirketlerin birçoğunun küresel operasyonlara sahip olduğuna vurgu yaptı.

Çin’in İsrail Teknolojisine Yönelme Nedenleri Açıklandı!İlaveten; Orta Doğu şirketlerinin Silikon Vadisi ile aynı standartlara sahip olmalarına rağmen onlar gibi yüksek değerlemelerinin bulunmamasını büyük bir avantaj olarak belirtti. Schoenfeld ayrıca; “Savunma ve siber güvenlik gibi sektörlere yapılacak yabancı yatırımlara karşı tıpkı ABD gibi tedbirler koymasına rağmen İsrail, Çin’in teknoloji sektörü yatırımlarını genellikle hoş karşılıyor” ifadesini kullandı.

Çin’deki İsrail yatırımının kapsamını, “hemen her büyük yıkıcı teknoloji” sözleriyle açıklayan Schoenfeld, otonom ve elektrikli araçları örnek gösterdi.

Çin'in İsrail Teknolojisine Yatırımları Giderek Çoğalıyor!Bunların yanında Çin’in büyük otomobil üreticilerinin İsrail’de araştırma ve geliştirme merkezlerine sahip olduğunu hatırlattı. Yapay zeka gibi diğer sektörlerin hepsinde İsrail’in dünya liderleri arasında yer aldığını söyledi.

BlueStar Indexes’in kurucusu, İsrail’deki Çin yatırımlarının görünürlüğünü, 2013 yılı sonunda duyurulan modern ipek yolu konsepti Bir Kuşak, Bir Yol’un sonucu olarak da tanımladı. Ve düşüncesini; “Eğer haritaya bakarsanız, İsrail’in Bir Kuşak, Bir Yol için inanılmaz derecede stratejik bir konuma sahip olduğunu görürsünüz” sözleriyle aktardı. Çin firmalarının Eilat ile Aşdod şehirleri arasında devam eden altyapı çalışmalarına yatırım yaptığını da ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum