Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin iPhone Ambargosunu Yalanladı

Pekin hükümetinin kamuda iPhone yasağı kararı aldığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yapan Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, yasak kararı almadıklarını duyurdu.
Çin iPhone Ambargosunu Yalanladı
Yorum

Pekin hükümetinin kamuda iPhone yasağı kararı aldığı yönündeki haberlere bir hafta sonra Çin’den açıklama geldi. ABD merkezli Wall Street Journal gazetesinin geçen hafta paylaştığı haberde, Çin’in kamuda Apple ya da diğer yabancı markalı telefonlara yasak getirdiği yönündeki iddiaları yalanlayan Pekin hükümeti, bakanlıklarda söz konusu yasaklamanın olmadığı açıklamasını yaptı.

Çin’de yabancı teknolojiye bağımlılığı azaltma ve siber güvenliği sağlama amacıyla getirildiği ileri sürülen yabancı markalı telefon yasağının olmadığını bildiren Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mao Ning, konuyla ilgili kamu çalışanlarına yazılı ya da sözlü tebliğde bulunmadıklarını kaydetti.


Basın açıklamasında konuşan Bakanlık Sözcüsü, “Çin’in, iPhone da dahil olmak üzere yabancı markalı telefonların satın alınmasını veya kullanılmasını yasaklayan hiçbir yasası, yönetmeliği veya direktifi yok” diye ifadede bulundu.

Ayrıca ülkede hem yerli hem de yabancı şirketlere eşit şartlarda muamele gösterildiğini söyleyerek, ABD ile yaşanan gerilimlerin ticari ilişkilere yansıtılmadığını savundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu