Yatırım yapmaya başla!

Çin’de İnsanlar Corona Virüsüne Karşı Yeni Bir Selamlaşma Yöntemi Buldu

Çin’de insanlar Corona virüsüne karşı birbirleri ile selamlaşırken ayaklarını kullanmaya başladı.
Çin’de İnsanlar Corona Virüsüne Karşı Yeni Bir Selamlaşma Yöntemi Buldu

Dünyanın başlıca gündem maddesi haline gelen Corona virüsü tehdidi her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. İlk olarak Wuhan kentinde ortaya çıkan salgın kısa sürede ülke genelinde etkisini göstermeye başladı. Bununla da sınırlı kalmadı dünyanın pek çok farklı ülkesinde Corona virüsüne rastlamak mümkün hale geldi. İran, Güney Kore, İtalya gibi ülkelerde salgının en sık görüldüğü bölgeler arasında başı çekiyor.

Dünya Sağlık Örgütü salgın nedeniyle uluslararası acil durum ilan etmişti. Geçtiğimiz günlerde ise salgının oluşturduğu tehdit seviyesini ‘en yüksek’ kategorisine çıkardı. Rakamlara göre salgına yakalananların yüzde 3’ü hayatını kaybediyor. Son haberlere göre Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 3 bini geçti. Salgına yakalanan insan sayısının ise 80 binden fazla olduğu belirtiliyor.

Corona virüsünün başlıca belirtileri arasında öksürük, yüksek ateş ve solunum sorunları geliyor. Uzmanlar ise salgından korunmak için yakın temas ve tokalaşmaktan uzak durulmasını öneriyor. Bu durum sonrası insanlar selamlaşma sorununa farklı bir çözüm geliştirdi.

Çin’de Tokalaşmaya İlginç Çözüm

Çin’de Tokalaşmaya İlginç Çözüm

Uzmanlar Corona virüsüne karşı insanlara tokalaşmaktan kaçınmalarını öneriyor. Bu durum sonrası Çin’de yeni bir tokalaşma şekli viral oldu. Twitter üzerinde yapılan paylaşımlarda insanların elleri yerine selamlaşırken ayaklarını kullandığı görülüyor. Sosyal medya platformlarında bu selamlaşma stili büyük ilgi gördü ve kısa sürede viral hale geldi. Paylaşımı yapan kullanıcılar bu selamlaşma şekline ‘Wuhan Tokalaşması’ adını koydular.

Selamlaşma şekline dair insanlar çok yaratıcı olduğunu belirtiyor. Hatta bu trendin Çin ile sınırlı kalmaması gerektiğini ve dünya geneline yayılmasının daha doğru olacağını söylüyorlar. Uzmanlar özellikle 65 yaş üstü ve 3 yaş altı insanların hastalık için büyük risk oluşturduğunun altını çiziyor. Salgının hızla yayılması ile beraber dünya genelinde MWC 2020, GDC 2020 gibi pek çok etkinlik iptal edildi.

Uzmanların tokalaşma uyarısı sonrası dünya liderleri bile dikkat etmeye başladı. Getiğimiz günlerde Almanya Dışişleri Bakanı Horst Seehofer, salgın nedeniyle Başbakan Angela Merkel’in uzattığı eli sıkmamıştı. Merkel ise elinin boşta kalması sonrası durumu anladığını söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum