Yatırım yapmaya başla!

Çin İngiltere’yi Hong Kong’a Müdahale Etmekle Suçlarken Hunt Tartışmayı Alevlendirdi

Çin, İngiltere’yi Hong Kong’daki iç işlerine müdahale etmekle suçlarken Jeremy Hunt, bugün tartışmayı alevlendirecek açıklamalarda bulundu.
Çin İngiltere’yi Hong Kong’a Müdahale Etmekle Suçlarken Hunt Tartışmayı Alevlendirdi

Çin ile Birleşik Krallık arasındaki diplomatik anlaşmazlık bu hafta Pekin’in İngiliz hükümetini Hong Kong protestolarına müdahale ettiği suçlamalarıyla patlak verdi.

Çin’in İngiltere Büyükelçisi Liu Xiaoming Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İngiliz hükümetinin uygunsuz açıklamalar yayınladığını, Hong Kong’a müdahil olduğunu ve kanunları ihlal edenleri teşvik ettiğini söyledi. Ayrıca kanunları ihlal edenler için desteğini ifade eden İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt tarafından hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

Çin’in İngiltere Büyükelçisi Londra’da verdiği basın toplantısında, Pekin’in İngiltere’nin iç işlerine müdahalesine şiddetle karşı çıktığını aktardı.

Çin İngiltere’yi Hong Kong’a Müdahale Etmekle Suçluyor“Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt’un özgürlük konusunda tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu bir özgürlük meselesi değil” dedi. Bir grup protestocu Yasama Meclisi’ne baskın yaptığında Hong Kong’da meydana gelen şiddete yanıt veren Hunt, Salı günü bölge hükümetinin Hong Kong halkının özgürlükleriyle ilgili yasal kaygılarını dinlemesi gerektiğini dile getirmişti.

Kaynaklarda ayrıca Hunt’un Hong Konglu yetkililerin, bir grup göstericinin Yasama Meclisi binasını basmasını baskı için bahane olarak kullanmaması çağrısında bulunduğu yazılmıştı.

Hunt Suçlamaları CevapAçıklamalara yanıt veren Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gıng Şuang ise Hunt’un İngiltere sömürgeciliğinin solgun görkeminin tadını çıkarıyor ve ötekilere ders vermeye çalışıyor göründüğünü savunarak ülkenin Hong Kong’daki bölge meselelerini tartışma yetkisinin bulunmadığını aktarmıştı. Hunt tartışmaya ilişkin bugünkü açıklamasında ise “Hong Kong’daki şiddeti desteklemiyordum” ifadelerini kullandı.

“Söylediklerimi netleştireyim. Kınadığımı söyledim ve İngiltere olarak biz, tüm şiddeti kınıyoruz” dedi. Bugün verdiği demeçte dikkat çekici açıklamalarda bulunan Hunt; Çin’i Hong Kong’daki protestocularla ilgili ciddi sonuçlarla karşılaşabileceği konusunda uyarmaya devam etti.

Çin’in protestoculara sert davranmaya devam etmesi durumunda İngiltere’nin bunu içine atmayacağını söyleyen Hunt, “şiddeti desteklemiyordum, söylediğim şey şiddetle uğraşma yolunun baskı olmadığıydı” dedi. Bir düşünce kuruluşu analisti diplomatik anlaşmazlığın, Pekin ile Londra arasındaki gerilimleri çok ciddi şekilde alevlendirdiğini öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum