Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin ile İş Birliğini Genişleten Tosyalı Körfez Bölgesine Açılıyor

Anlaşma sağladığı Çinli şirketle iş birliğini büyüten Tosyalı Holding, rotasını genişletti. Detaylar haberde…
Çin ile İş Birliğini Genişleten Tosyalı Körfez Bölgesine Açılıyor
HABER GİRİŞ

Ham çelik üretiminde ilk 100 şirket arasında yer alan ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen ikinci şirketi olan Tosyalı Holding, Çin pazarında elini güçlendirecek hamlelerini sürdürüyor. Çin merkezli demir-çelik üreticisi China Baowu Steel Group ile daha önce kurduğu iş birliğini yürütmeye devam kararı alan holding, yeni yatırımları artırma mesajı verdi.

Çinli şirket ile kurduğu iş ağını genişletme kararı aldığını duyuran Tosyalı Holding, paylaştığı yazılı açıklamada Afrika’ya kadar açılma yoluna gittiğini şöyle paylaşıldı:

“Bu iş birliği Tosyalı Holding’in dünya pazarlarındaki büyüme stratejisi ve yeni yatırımları için stratejik bir katkı sağlayacak, iki şirketin farklı pazarlardaki iş birliğinin önünü açarken Tosyalı’nın Cezayir’den sonra Afrika başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde yapmayı planladığı yatırımlar için de stratejik fırsatlar yaratacak.”

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı’nın da görüşlerine yer verilen açıklamada, körfez bölgesinde faaliyete geçirilecek yatırımlara dikkat çekildi.

Tosyalı, “Şu anda Cezayir, Angola ve Senegal’de de yatırımlarımız bulunuyor, bu iş birliği ile buralardaki ve özellikle Körfez bölgesindeki yatırımlarımızı daha da güçlendireceğimize inanıyorum” diye konuştu. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın