Yatırım yapmaya başla!

Çin Didi Cinayetinin Ardından Güvenilmez Taşımacılık Sektörüne El Atıyor!

Didi yolcusunun öldürülmesi Çin hükümetini ayağa kaldırdı ve taşımacılık sektörü üzerinde çok daha fazla denetleme başlatılacağı duyuruldu. Detaylar haberimizde;
Çin Didi Cinayetinin Ardından Güvenilmez Taşımacılık Sektörüne El Atıyor!

Çin’in Uber’i olarak da tanımlanan Didi Chuxing, geçtiğimiz gün tüm dünyayı sarsan bir haberle gündeme geldi. Çıkan haberlerde; 20 yaşındaki bir Didi yolcusunun, şoför tarafından tecavüze uğradığı ve ardından öldürüldüğü yazıldı.

Cuma günü gerçekleşen olayda kadının Didi aracına bindikten sonra arkadaşından telefonla yardım istediği, bir saat sonra da iletişiminin kesildiği söylendi. Cumartesi günü ise Zhong adında biri, kadını öldürdüğünü itiraf etti. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söylerken benzer bir olayın kısa süre önce yaşanması ve Didi’nin cinayetin ardından aldığı ekstra önlemlerinin pek işe yaramaması dikkat çekti.

Çinli araç paylaşım uygulaması yine üzücü bir olayla gündeme geldi ve Didi Chuxing olayın ardından Hitch servisini durdurduğunu açıkladı.

Didi Chuxing Şoförü Yolcuıyu Öldürdü Buna göre Didi Chuxing, Hitch’i Pazartesi gününden itibaren durduracağını belirterek iki üst düzey yöneticisini de işten kovduğunu duyurdu. İlaveten, Didi olaydan bir gün önce aynı sürücüyle ilgili gelen bir şikayeti yeterince hızlı değerlendirmedikleri için özür dilediğini kaydederek sorumluluğun şirkete ait olduğunu kabullendi.

Bu noktada; Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu hükümetin farklı bölümlerinin genel yönetimi iyileştirmek için operatörlerin denetimini artıracağını bildirdi.

Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu Taşımacılık Sektörüne El Atıyor National Development and Reform Commission (NDRC) ayrıca taşımacılık sektöründe ülkenin sosyal kredi sisteminin kullanımını genişleteceğini aktardı. Taşımacılık sektöründe güvenilmez ve aldatıcı operatörlerin kökünü kazımak için önlemler alacağını açıklayan NDRC, iller ve özerk bölgelerin 31 Ağustos’a kadar yolcu güvenliğini sağlamak için komiteler oluşturması gerektiğini ifade etti.

İlave olarak, güvenilir olmayan davranış riskini düzeltmek için hemen harekete geçmeyen operatörlerin kara listeye alınabileceği vurgulandı.

Çin Didi Cinayetinin Ardından Taşımacılık Sektörüne Sınırlamalar Getiriyor!Bir Didi şoförünün yolcusuna tecavüz edip öldürmesinden sonra atılan adımlar, sosyal medya kullanıcılarının tepkileri ve şirketin servisi askıya almasının ardından geldi. Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu bugünkü açıklamasında; çeşitli hükümet birimlerinin operatörlerin genel yönetimini iyileştirmek için çalışacağını vurguladı.

Hizmetini hayal kırıklığına uğratıcı hatalar nedeniyle askıya aldığını duyuran Didi Chuxing ise Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu’nun duyurusuna ilişkin yorum yapmadı. Sonuçta; ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılan Didi, böyle bir olayla ilk kez gündeme gelmiyordu ve bu durum kullanıcıların güveninin inanılmaz derecede sarsmıştı.

Didi’nin resmi özür mesajı insanların öfkesini yatıştırmamış, hatta Twitter benzeri Weibo platformunda Didi’nin paylaşımına sabah 5’ten bu yana 5 binden fazla yorum yapılmıştı. Kullanıcıların bir çoğu, “artık Didi’yi kullanabileceğimi sanmıyorum, hayatımı bile bile riske atamam” şeklinde eleştirilerde bulunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum