Yatırım yapmaya başla!

Çin Hükümeti Corona Virüsünü Takip Etmek için Mobil Uygulama Geliştirdi

Çin yönetimi ülkeyi etkisi altına alan Corona virüsü için mobil uygulama geliştirdi.
Çin Hükümeti Corona Virüsünü Takip Etmek için Mobil Uygulama Geliştirdi

Son günlerde dünya gündemini meşgul eden başlıca konu olarak Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü geliyor. Wuhan kentinde ilk olarak ortaya çıkan salgın, bulaştığı kişilerde soğuk algınlığı ile benzer belirtiler gösteriyor. Ancak daha sonrasında hastaların durumu kötüleşiyor ve çok sayıda insan hayatını kaybediyor. Her geçen gün Corona virüsü nedeniyle ülkede hayatını kaybeden insan sayısı hızla artıyor. Son açıklamalar ölü sayısının 1.018 kişiye ulaştığını ortaya koydu.

Salgının Çin dışında da görülmesi ile beraber Dünya Sağlık Örgütü uluslararası acil durum ilan etti. Bu durum nedeniyle pek çok sektör doğrudan etkilenmiş durumda. Fabrikalar üretimi durdurma noktasına geldi ve teknoloji şirketleri ülkedeki ofislerini, mağazalarını kapalı tutmayı tercih ediyor. Çin hükümeti virüs ile mücadele etmek adına pek çok tedbir aldı. Ancak henüz alınan önlemlerin istenilen seviyede olmadığı belirtiliyor. Hükümet son olarak vatandaşlarına yardımcı olmak adına bir mobil uygulama geliştirdi.

Çin’den Mobil Uygulama Hamlesi

Çin’den Mobil Uygulama Hamlesi

Çin hükümeti Corona virüsünün ülke genelinde yaygınlaşmasını önlemek ve daha etkin bir takip sağlamak adına teknolojiden yararlanıyor. Alınan kadar ile özel bir mobil uygulama geliştirildi. Uygulamayı indiren vatandaşlar kimlik bilgilerini sisteme girecek ve konumlarının takip edilmesi için gerekli izinleri verecek. Geliştirilen mobil uygulama virüsün bulaşmış olduğu kişiler ile bulaşmamış insanlar arasında gerçek zamanlı bir takip gerçekleştirecek.

Potansiyel olarak virüsü kapmış olan ya da şüpheli kişiler bu sayede gösterilecek. Uygulama kimlik bilgilerini topladığı için ailesinde bu hastalığa bulaşan kişileri de görmek mümkün olacak. Çin hükümetinin bu uygulamayı geliştirirken etkin bir hizmet sunmak adına her detayı düşündüğü belirtiliyor. Hükümet açıklamasında ülkede yaşayan tüm vatandaşlarının bu uygulamayı indirmesi gerektiğinin altını çiziyor. Konum takibi sayesinde sağlıklı kişilerin virüs kapmış kişiler ile yakınlaşması halinde söz konusu kişi uyarılacak.

Hükümet mobil uygulamasını birkaç gün önce kullanıcıların indirmesine sundu. Kesin bir rakam olmamakla beraber vatandaşların ilgisinin beklenenden çok daha fazla olduğu belirtiliyor. Mobil uygulamanın Corona virüsü ile mücadele ne gibi etki sağlayacağını önümüzdeki süreçte göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum