Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Satışa Çıkarılan En Pahalı Evi: “Taohuayuan”

Büyüleyici Dushu Gölü'nün kıyısında düşler diyarından çıkma bir mimariye sahip Taohuayuan isimli eve ve özelliklerine daha yakından göz atın:
Çin Halk Cumhuriyeti’nin Satışa Çıkarılan En Pahalı Evi: “Taohuayuan”
Son Güncelleme: 
Yorum

Tarihin tuhaf ve etkileyici yapılarıyla ve tabiat tarafından meydana getirilmiş dünyanın en tuhaf güzellikleri ile donatılmış dünyanın en kalabalık ülkesi Çin Halk Cumhuriyeti, kültürünü yaşatmaya ve korumaya devam ederek kültür turizmi için değişmez güzergahlardan bir tanesidir. “Doğu’nun Venedik’i” lakabını alan Jingsu eyaletindeki Suzhou şehri de hem devasa bir ticaret merkezi olarak hem de yılda milyonlarca turisti ağırlayarak bu eşsiz ülkenin en gözde mekanlarından biri olmayı başarıyor.

Şehrin en büyüleyici doğal güzelliklerinden biri olan Dushu Gölü’nün manzarasını gözler önüne seren Taohuayuan adındaki bu eşsiz ev, adeta masallardan fırlamış tasarımıyla ziyaretçilerinin akıllarını başlarından alıyor. Yaşamak için benzersiz bir yapı olan Taohuayuan şimdilerde dudak uçuklatan fiyat etiketiyle, Çin’in en pahalı evi olarak emlak piyasasında yerini alıyor. Dilerseniz Suzhou şehrinin bu muhteşem evine birlikte bir göz atalım.

Nefes Kesen Tasarımıyla Muhteşem Bir Ev

Nefes Kesen Tasarımıyla Muhteşem Bir EvÇin’in bugüne kadar satışa çıkarılan en pahalı evi olarak kabul görülen Taohuayuan, klasik Çin yapılarına benzer yapısıyla tamı tamına 22 kilometrekarelik inanılmaz bir yaşam alanını sahiplerine sunacak. Tample House gibi şehrin göbeğinde antik Çin dönemini gözler önüne seren yapılarla donatılmış bu eşsiz ülkenin en etkileyici evi, Taohuayuan’da 32 yatak odası ve 32 adet de banyo bulunuyor. Özel bir adaya yerleştirilmiş bu güzellik pahalı fiyatının yanı sıra olağanüstü olanaklarıyla da görenleri mest ediyor.

Taohuayuan Evi ile Ütopik Bir Yaşam Deneyimi

Taohuayuan Evi ile Ütopik Bir Yaşam Deneyimi“Ütopya” ya da “Cennet” anlamına gelen Taohuayuan, adının anlamını sunmuş olduğu ultra lüks imkanlarla yaşatıyor. Suzhou şehrindeki Dushu Gölü’nün nefes kesen manzarasıyla çevrili olan bu inanılmaz evin yapımı tamı tamına 3 yıl sürmüş. Batı Asya’dan ilham alınarak oluşturulan büyüleyici bahçeleriyle ve sakin atmosferiyle fazla söze gerek bırakmadan ne kadar etkileyici bir yapı olduğunu bizlere kanıtlamayı başarıyor.

Taohuayuan Astronomik Değeriyle Aklınızı Başınızdan Alacak

Taohuayuan Astronomik Değeriyle Aklınızı Başınızdan AlacakXiangshanbang Traditional Architectural ve Building Skills firmaları tarafından meydana getirilen bu lüks ev, satışa çıkarıldığı günden bu yana gayrimenkul piyasasını alt üst etmeyi başardı. Başta Çin Halk Cumhuriyeti’nin yerel milyarderleri olmak üzere, dünyanın dört bir yanından taliplerinin satın almak için girişimde bulunduğu söylenen Taohuayuan adındaki bu muhteşem evin değeri tam olarak 154 milyon dolar yani yaklaşık olarak 1 milyar Yuan’dır.

Astronomik bir rakamdan oluşan fiyat etiketini bir kenara bırakacak olursak, Çin’in Suzhou şehrinde yer alan Taohuayuan evi tamamıyla kusursuz bir evdir. Gerek doğası gerek mimarisiyle tartışmasız Çin Halk Cumhuriyeti’nin en güzel evi olan Taohuayuan’da bu büyüleyici masalı yaşamak istemez miydiniz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu