Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin Halk Bankası Kripto Şirketleri Üzerindeki Baskısını Artırdı

Shenzhen şubesi, gelişmekte olan 11 şirkete yönelik denetimlerini artırdı.
Çin Halk Bankası Kripto Şirketleri Üzerindeki Baskısını Artırdı

Çin Halk Bankası’nın Shenzhen şubesi, yasadışı sayılan kripto para birimiyle ilgili faaliyetlerini katılaştırıyor. Şube yakın zamanda yasa dışı kripto ticareti yaptığından şüphelenilen 11 yeni şirkete yönelik yaptırımda bulundu.

Raporda şirketlerin adlarına veya nasıl yaptırıma tabi tutulduklarına dair bilgi yer almıyor. Kripto şirketlerine karşı yürütülen eylem, yabancı para birimlerinin ve hisse senetlerinin yasadışı sınır ötesi ticaretine karşı bir dizi daha geniş kapsamlı önlemle birlikte gerçekleştirildi.

PBoC Shenzhen, finansal tüketiciler için bir eğitim projesi gerçekleştirmeyi ve müşterilerin doğru portrelerini sağlamak için kişiselleştirilmiş risk önleme programları oluşturmayı planlıyor.

Shenzhen yetkilileri, Pekin’in yıllar içinde giderek daha sertleşen duruşuna paralel olarak, kripto para birimi sektörüne katı bir yaklaşım benimsedi.

Kripto para sahibi olmak hiçbir zaman doğrudan yasaklanmamasına rağmen, Çin devleti 2017’den bu yana sektör üzerindeki kısıtlamaları kademeli olarak artırıyor. Geçen yıl boyunca, kripto madenciliği ve ticaretini hedefleyen önlemler, Pekin’in karbondan arındırma taahhütleri nedeniyle daha sıkı bir hal aldı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum