Yatırım yapmaya başla!

Çin’in Greater Bay Area Bölgesi Halen Yatırım Fırsatlarına Sahip

Guangdong-Hong Kong-Macau Greater Bay Area’nın politik huzursuzluğa rağmen hala yatırım fırsatlarına sahip olduğu söylendi. İşte detaylar;
Çin’in Greater Bay Area Bölgesi Halen Yatırım Fırsatlarına Sahip

Guangdong eyaletindeki dokuz Çin şehrinden ve Hong Kong ile Macau olmak üzere iki özel idari bölgeden oluşan Greater Bay Area, politik huzursuzluğa rağmen halen yatırım fırsatlarına sahip.

Çin destekli Asia Pacific Exchange and Co-operation Foundation yöneticisi Xiao Wunan, Çin’in üretime olan yoğun bağımlılığının sürdürülemez olacağını bu yüzden bir geçiş “kaçınılmaz” olduğunu söyledi.

Hong Kong’daki çatışma çözülür çözülmez, Asya’nın finans merkezinin birçok politika ile destekleneceğini dile getirdi.

Hong Kong Çatışma Bittiğinde Politika Desteklenecek Hükümetin Hong Kong’u desteklemek için daha güçlü ve daha avantajlı politikalar sunacağını belirten Xiao Wunan, yavaşlayan Çin ekonomisi ve süregelen siyasi kargaşa ortasında bile Greater Bay Area’da pek çok iş ve yatırım fırsatı olduğunu savundu. Guangzhou eyaletinde düzenlenen bir konferansta konuşan Xiao, bölgenin sadece Guangdong eyaletine hizmet etmekle kalmadığını aynı zamanda Çin’in ayrılmaz bir ekonomik, tarihi ve politik parçası olduğunu vurguladı.

Bölgenin her zaman Çin’in dış dünyaya “penceresi” olduğunu ve bu durumun tersinin de yaşandığını anlattı.

Guangzhou Çin Ekonomi Önemi Kaldı ki Guangdong her zaman bir giriş limanı ve büyük bir ticaret merkezi olmuştur. Nansha, eyaletin önde gelen yenilikçi bir bölgesi olsa da Xiao ilçenin dışında ve ötesinde daha birçok fırsat olduğunu söyledi. Pekin, Çin ekonomisinin uzun yıllardır arz tarafında bir reform geçirdiğini savunurken Xiao da bu geçiş sürecinde ekonominin kısa vadeli bir acı çekeceğini belirtti.

Özellikle konvansiyonel sektörler ve emeğin yoğun endüstrilerde sıkıntı görüleceğini ve daha sıkı çevre koruma düzenlemeleri için baskının artacağını öngördü.

Çin hükümetinde çalışan Xiao, ülkenin, üretime olan güveninin “sürdürülemez” olacağını ve bunun da üzerine Çin’in yaşlanan bir nüfusla karşı karşıya olduğunu söyledi. Dolayısıyla da geçişin kaçınılmaz ve bir zorunluluk olduğunu kaydetti. Geçiş zamanlamasının başarının anahtarı olduğunu ekledi. Sektörler arasında Çin ekonomisinin sorunsuz bir şekilde geçişi için inovasyon ve verimliliğin hayati önem taşıdığını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum