Yatırım yapmaya başla!

Çin Dünyanın İkinci En Büyük İlaç Pazarı Olma Yolunda İlerliyor

Çin’in ABD’nin ardından dünyanın ikinci en büyük ilaç pazarı haline gelme yolunda ilerlediği söylendi. İşte detaylar;
Çin Dünyanın İkinci En Büyük İlaç Pazarı Olma Yolunda İlerliyor

Çin’in ilaç pazarı son yıllarda istikrarla büyüyor ve bir endüstri uzmanına göre küresel pazardan yüzde 30 pay alarak 2023 yılına kadar 161.8 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

Global ilaç devi Bristol-Myers Squibb’in başkan yardımcısı olan Fu Xudong, yakın zamanda sona eren World Innovators Meet 2019’da Çin’in ABD’nin ardından dünyanın ikinci en büyük ilaç pazarı haline geldiğini bildirdi.

Çin’in ilaç pazarının 2018’de yıllık bazda yüzde 2.4 büyüyerek 127.9 milyar dolara ulaştığı söylendi.

Çin İlaç Pazarı İlerleme Pazarın önümüzdeki beş yıl içinde yıllık ortalama yüzde 5’lik büyüme oranı ile ivmesini sürdürmesinin beklendiği eklendi. China Daily’e göre Fu Xudong, Çin’in yükselişinin tedavi konseptlerinin iyileştirilmesine, tıbbi önlemlerin optimizasyonuna ve yeni ilaç erişiminin hızlanmasına atfedilebileceğini kaydetti.

Çin’in yeni ilaç gelişiminin, tümörler, diyabet ve antibiyotik alanlarında bir numaralı rakiplerine yetiştiğini de vurguladı. Son yıllarda, Çin hükümeti Çin ve diğer önde gelen ülkeler arasındaki ilaç inovasyon farkını daraltmak için bir dizi politika başlatmıştı. Sektör verileri, yenilikçi ilaç erişiminin hızlanmasından sonra ilaç onay hızının yüzde 62 arttığını gösterdi.

Biyolojik olarak da 2018’de yeni onaylanan biyolojik ilaçlar 2017’ye göre yüzde 450 arttı.

Çin İlaç Pazarı 2018 127.9 Milyar Dolar Yükseldi Materyal sunumundan nihai onaylamaya kadar olan sürecin düzenlemelerin ardından şimdi sadece altı ay sürdüğü kaydedildi. Ve sermaye piyasası da sektörü destekledi. Equal Ocean’ın yakın tarihli bir raporu, 2018’de Çin’in tıbbi girişimlerinin küresel yatırımın yüzde 7.14’ünü alarak 2.7 milyar dolarlık toplam yatırım çektiğini gösterdi.

2019’da ise rakam küresel yatırımın yüzde 11.61’ini oluşturarak 4.5 milyar ABD dolarına yükseldi. “Arz ve talep perspektifinden bakıldığında, ilaç endüstrisi Çin’in birincil pazarına yatırım için ana itici güçlerden biri olmaya devam edecek.” ifadelerinin kullanıldığı rapor, Çin’in geleneksel ilaç araştırma ve geliştirme modelinin dönüşümden geçtiğini ve yeni ilaç geliştirmenin yeni fırsatlar doğurduğunu savundu.

Son yıllarda Çin’in ilaç pazarına olan talep adeta patladı. Endüstri araştırma sitesi chinabaogao.com tarafından 2018 yılında yayınlanan verilere göre Çin’in ilaç pazarının hacmi 1.7 trilyon yuana ulaştı. Bristol-Myers Squibb‘den Fu; “Gelecekte talep, politika ve sermaye, Çin’in ilaç gelişiminin üç kişilik yönetimi olacak” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum