Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Çin Hükümeti CoinMarketCap ve CoinGecko’ya İnternet Erişimini Engelledi

Çin yasağının son adımı kripto veri sağlayıcılarına geldi.
Çin Hükümeti CoinMarketCap ve CoinGecko’ya İnternet Erişimini Engelledi

En popüler iki kripto piyasası veri sitesi artık Çin anakarasındaki kullanıcılar için erişilemez hale geldi. Yapılan testler CoinGecko ve CoinMarketCap’ın şu anda Çin’in internet denetleyicisi tarafından engellendiğini gösteriyor.

Çin tarafından sansürlenen siteleri kontrol etmek için çevrimiçi bir araç olan Greatfire.org’daki arama sonuçları, iki sitenin de yayın saatinden itibaren %100 engellendiğini ortaya koyuyor.

Veri izleme sitelerinin tam olarak ne zaman engellendiği bilinmiyor. Ancak Çin’deki kullanıcılar bugün itibariyle erişim engelini fark etmeye başladı. Veri siteleri Çin IP erişimini aktif olarak kesmedi ve bunun Çin’in internet sansür ajansı tarafından yapılan bir hamle olduğu görülüyor.

CoinGecko’nun kurucu ortağı TM Lee, The Block’a “Bildiğimiz kadarıyla proaktif olarak engelleme yapmadık” diye konuştu. Kripto veri siteleri üzerinden sansür Çin baskısının son adımı oldu. Çin’de bulunan kullanıcılar, güvenlik duvarını aşmak için sanal özel ağlar (VPN) üzerinden yönlendirme yaparak iki siteye de erişim sağlayabiliyor.

Çn Halk Bankası’nın geçtiğimiz hafta kripto madenciliği ve ticaret faaliyetleri üzerindeki baskısını yoğunlaştırmak için sert önlemler açıklamasının ardından ülkedeki kripto topluluğu arasında VPN kullanımı artıyor. Kullanıcılar hükümetin baskısının etkisi ile, mesajlaşma uygulaması olarak WeChat’ten Telegram’a geçmeye başladı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum