Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Çin Borsası Takip Edilebilecek Pek Çok İlgili Çekici Fırsata Sahip

UBS, ülkedeki endişe verici ekonomi ye rağmen Çin hisseleri hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Çin Borsası Takip Edilebilecek Pek Çok İlgili Çekici Fırsata Sahip
HABER GİRİŞ

Çin’in ekonomik büyümesi, ABD ile süregelen ticaret savaşı ortasında yavaşlıyor ancak bu İsviçreli varlık yönetimi devi UBS’yi Çin hisselerindeki overweight pozisyonundan alıkoymuyor.

Çin gayri safi yurt içi hasılası üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artarken, rakam en az 27.5 yıldaki en zayıf seyir olarak kaydedildi. UBS ise dünyanın en büyük ikinci ekonomisindeki büyümenin, 2020’de yüzde 5.7’ye ve 2021’de yüzde 5.6’ya düşmeden önce bu yıl yüzde 6.1’de sona ereceğini tahmin ediyor.

İşte bu noktada İsviçreli dev şirketin yöneticilerinden olan Tan Min Lan’dan gelen yorum dikkat çekti.

UBS Çin Hisse Overweight Pozisyon“Çin pazarı açısından en ilginç olan şeyin, büyümenin yavaşlamasına rağmen sürdürmeye çalıştıkları ekonomik yeniden yapılanmanın aslında meyve verdiğini görebilmeniz.” diyen Tan Min Lan, son birkaç yıldaki ekonomik yeniden yapılanmanın, birkaç yıl öncesine kıyasla Çin büyümesinin daha büyük bir payına katkıda bulunan tüketime yol açtığını açıkladı. Ayrıca Çin’in katma değeri yüksek imalat sektörünün ve mülk gibi konsolide sektörlerinin ekonomideki payını artırdığını belirtti.

Bu değişikliklerin bazı şirketlere fayda sağladığını, sonucunda Çinli şirketlerin kazançlarının beklenenden daha iyi olduğunu dile getirdi.

UBS Çin Hisse 2020 İyimser “Üçüncü çeyrek raporlama sezonuna bakarsanız, toplam kazanç artışının yıllık bazda yaklaşık yüzde 10’a yakın olduğunu görürsünüz ki bu da ikinci çeyrekte yaklaşık yüzde 5 olan bir ivmedir. Çin borsalarının takip edilebilecek çok sayıda ilginç fırsatlara sahip olmaya devam ettiğini düşünüyoruz.” dedi.

Çarşamba günü yayınlanan 2020 tarihli bir görünüm raporunda da UBS, Çinli internet şirketlerinin hisse senetlerini ve 5G akıllı telefon tedarik zincirindeki işletmeleri sevdiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner

Belirli stoklara işaret etmeyen servet yöneticisi, Çinli internet şirketlerinin hisse fiyatları bu yıl karmaşık olduğunu ve düşük dereceli şehirlere video, bulut, ödemeler ve genişleme gibi yeni büyüme alanlarındaki yoğun yatırımlar nedeniyle gerilediğini aktardı. Bu nedenle yeni büyüme segmentlerinde artan karlılık ve marjlarla yönlendirilerek iki yıllık zorlu şartların ardından 2020’de Çin internet sektörü için kazanç artışının artacağını öngördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın