Yatırım yapmaya başla!

Korumacı Politikalar Cephesinde Putin’i Destekleyen Jinping, Uluslararası İşbirliğine Açığız Dedi

Rusya ile Çin arasındaki bağlar giderek güçlenirken, Doğu Ekonomik Forumu’ndan gelen açıklamalar dikkat çekti. Detaylar haberimizde;
Korumacı Politikalar Cephesinde Putin’i Destekleyen Jinping, Uluslararası İşbirliğine Açığız Dedi

Rusya – Çin cephesinden her gün yeni bir haber gelirken, bugünkü açıklamalar ilişkilerin giderek güçlendiğini gösterdi. Rusya’daki Doğu Ekonomik Forumu’nda konuşan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, bugün Pekin’in Moskova olan ilişkisinin her zamankinden daha yüksek seviyeye ulaştığını ve Rusya’da yatırım için çok daha fazla alan olduğunu belirtti. Xi Jinping’den önceki oturumda konuşan Vladimir Putin de korumacı politikaları eleştirerek, Çin Devlet Başkanı’nı destekler nitelikte açıklamalarda bulundu.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, tüm dünyanın yükselen korumacılığa maruz kaldığı bir dönemde komşu Rusya ile daha fazla yatırım projesi düşündüklerini belirtti.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping Rusya ile Daha Çok Yatırım Projesi Vladivostok’taki seyirci kitlesine konuşan Jinping; “Çin her zaman, Rusya’nın doğu kesimindeki geliştirme projelerinde yer aldı ve kala bir katılımcısıdır” diyerek Çin ile Rusya’nın benzersiz coğrafi avantajları olduğunu söyledi. İlaveten; “Çin ile Rusya en büyük komşulardır ve sağlam siyasi bağlarımız vardır” ifadelerini kullandı.

Xi Jinping ayrıca, her iki ülkenin de enerji, tarımsal projeler, turizm, altyapı ve eğitime yatırım yapmaya devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Xi Jinping Doğu Ekonmik Forumu KonuşmaÇin’in uluslararası işbirliğine açık ve başka ülkelerle diğer fırsatları araştırmaya istekli olduğunu söyleyen Jinping bunun yanında; “uluslararası durumda devam eden derin ve karmaşık değişiklikler var, güç politikaları, tek taraflı yaklaşımlar ve korumacılık bunlardan başlıcaları” dedi.

Daha önceki oturumda konuşan Vladimir Putin de korumacı politikaları eleştirerek; Trump’ın ekonomik politikalarına bir tokat daha attı.

Vladimir putin Korumacı Politikaları EleştirdiBuna göre Vladimir Putin, Rusya’nın Vladivosok kentinde düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu’ndaki konuşmasında; “dünya ve küresel ekonomi, günümüzde farklı türdeki bariyerler ile yeni korumacılık biçimleriyle karşı karşıya kalıyor” ifadeleriyle görüş bildirdi. Rusya’nın Batı ile ilişkisi ekonomik yaptırımlarla test edilirken ve Çin’in ticaret savaşı giderek yükselirken gelen açıklamalar dünya gündeminde büyük yer buldu.

Putin Doğu Ekonomi Forumu’nda bugünkü konuşmasında; rekabet ve karşılıklı ekonomik fayda gibi ticaretin temel ilkelerinin değerinin düşürüldüğünü ve baltalandığını söyledi.

Putin Rusya ve Doğudaki Partnerlerin Birlik Olması Gerektiğini söylediÖzellikle Asya-Pasifik olmak üzere küresel ekonominin tamamının ciddi bir mücadele verdiğini vurgulayan Vladimir Putin, Rusya ve doğudaki ekonomik partnerlerinin ticari engellerden uzak durmak için birlikte çalışmaları gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca bölgenin yüksek büyüme oranlarına ulaşmaya devam etmesi, küresel ekonomi ve ticarette önemli bir katılımcı olarak kalması için yaptırımlar, yasaklar ve politik önyargılar olmadan ekonomik özgürlüğün ruhunun korunması gerektiğini kaydetti.

Rus medyasında çıkan haberlerde de Vladimir Putin’in; “Rusya ve Çin tarafları, ikili işlemlerde ulusal para birimlerinin daha aktif kullanılmasına yönelik desteği teyit ediyor. Bu durum küresel pazarlardaki devam eden riskler arasında ithalat – ihracat için bankacılık servislerinin istikrarını sağlayacak.” dediği yazıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum