Yatırım yapmaya başla!

Çin’in En Büyük Otomotiv Firması “BAIC” 2025 Yılına Dair Önemli Kararını Açıkladı!

BAIC Group, 2025 yılına dair dünyayı çok ilgilendiren kararını açıkladı. Alınan büyük karar araçlarının tüm üretim seyrini değiştirecek. İşte detaylar...
Çin’in En Büyük Otomotiv Firması “BAIC” 2025 Yılına Dair Önemli Kararını Açıkladı!

Son yıllarda otomotiv dünyasında en hızlı gelişen olaylarından birisi de ülke ve firmaların araç yakıt sistemlerindeki değişimlerdir. Bazı Avrupa ülkeleri fosil yakıtları bitirme karalarını açıklayarak tarih bile verdi. Bu işi en çok benimseyen firmalar arasında Volvo olduğu gibi Toyota’da dizel D-4D ünitelerini bitireceğini açıklamıştı. Özellikle emisyon değerlerinde dizel motorlar günümüz teknolojisinde bile çok fazla doğaya zehir göndermektedir.

Girişime Uzak Doğu tarafından büyük adımlar atılmaya başlandı. Çin’in en büyük otomobil firması olarak gösterilen BAIC, 2025 yılı ilgili büyük planlarını açıkladı.

BAIC Grup Başkanı Xu Heyi, fosil yakıtların 2020 yılında tamamen çıkarılacağını söyledi.

Çinli BAIC Yeni Yakıt Sistemleri

Alınan kararın temelinde fosil yakıtın sonlandırılarak ünitelerde artık elektrik motorların tamamen devreye gireceğini anlayabiliriz.

Çinli BAIC Yeni Yakıt Sistemlerine 2025'de Geçiyor

Sınır tarihi olan 2025 yılında ise elektrikli olmayan her projenin durdurulacağı kesin bir dille bildirildi.

BAIC Araçları Tamamı Elektrikli Oluyor

BAIC kararını, Pekin Hükümetinin 2040 yılında dizel ve benzinli arabaların ülke sınırları içerisinde yasaklanacağı demesinin etkili olduğu söyleniyor.

BAIC 2020'de Fosil Yakıtı Kullanmayacak

Aslında BAIC’in bu kararı başka nedenlere de dayanmaktadır. Çin, tüm firmalara belirli oranlarda sınıflarında mecburi olarak elektrikli araç üretmelerine yönelik kararı olduğu da söyleniyor. Öte yandan en büyük otomobil üreticilerinin Çin tesisleri bulunmakta ve de gün geçtikçe artmaktadır.

Hibrit ve elektrikli araçların dünyada tercih edilme oranlarıda gün geçtikçe artıyor. Bildiğimiz gibi Tesla, bu olayı o kadar yoğun yaşıyor ki batarya tedarikçisi Panasonic ile beraber bir çok firmayı sıkıntıya sokmuştu. Elektronik devlerinden LG’ye baktığımızda, zaten işi olan batarya üretim konusunu bir üstte taşıyarak otomotiv sektörü için kolları sıvamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum