Yatırım yapmaya başla!

Çin ile ABD Arasındaki Tarife Savaşı Kısa Vadeli ve Politik!

Çin’in en büyük özel sermaye fonlarından Blue Stone’un CEO’su, ticaret savaşının kısa vadeli ve politik olduğunu söyledi. Detaylar aşağıda;
Çin ile ABD Arasındaki Tarife Savaşı Kısa Vadeli ve Politik!

Çin’in en büyük özel sermaye fonlarından Blue Stone Asset Management’in kurucusu ve başkanı olan Duo Yuan, Trump ile Xinping arasındaki tarife savaşının politik ve kısa vadeli bir mesele olduğunu söyledi. East Tech West konferansında konuşan özel sermaye fonu CEO’su, Çin ile ABD arasındaki ilişkilerin potansiyel olarak küresel ekonomik büyümeyi rayından çıkardığını fakat devam eden tarife savaşının Trump ile Jinping arasında politik bir mesele olduğunu belirtti.

Aylardır devam eden ticaret gerginliklerine rağmen iki süper gücün uzun vadede birlikte çalışabilmeleri için pek çok neden olduğunu da vurguladı. Çin’in finansal sektöründe deneyimli bir isim olan Duo Yuan, ülkenin önde gelen yatırım bankası China International Capital Corporation’ın yatırım işi ile Bank of China’nın sabit gelir biriminin kurulmasına yardımcı olmuştu.

Mevcut şirketi Blue Stone Asset Management ise yönetimi altındaki on milyarlarca Çin yuanı ile ülkenin en büyük özel sermaye fonlarından bir tanesiydi.

 Blue Stone Asset Management CEOİşte bu şirketin kurucusu olan Duo Yuan, ABD ile Çin arasında aylardır devam eden ticaret anlaşmazlığıyla ilgili görüşüyle gündeme geldi. Ticaret savaşının politik ve kısa vadeli olduğunu söyleyen Yuan; “Çinli ve ABD’li insanlar iyi bir sonuç istiyorlar örneğin Çinliler açısından biz ucuz ABD ürünleri satın almayı, iyi Amerikan şirketleriyle ortaklık yapmayı ve onlardan yeni şeyler öğrenmeyi umut ediyoruz.” dedi.

Özel sermaye fonu kurucusu ABD açısından bakıldığında ise Çin’e yatırım yapmanın onlara iyi kazançlar getireceğini aktardı.

 Blue Stone Asset Management CEO Ticaret Savaşı Yorumu Bunların yanı sıra CEO, ABD-Çin ilişkilerindeki gelişmenin herkesin çok yakından izlediği bir şey olduğunu ancak uzun vadeli bir bakış açısıyla ABD ve Çin’in muhtemelen aynı yolda olacaklarını da bildirdi. Potansiyel bir iş birliği alanının finansal piyasaların gelişimi olduğunu belirten CEO, Çin’in finansal sektörünü inşa etmesi için hala uzun bir yolu olduğunu ve ABD’nin sunması gereken dersler olduğunu kaydetti.

Burada Çin’in şu anda piyasalarında daha fazla yabancı hisse senedi ve tahvil alımına, ayrıca Çinli olmayan finansal kurumların yüzde yüz iştirakli birimler kurmasına izin verdiği
hatırlatıldı.

 Blue Stone Asset Management CEO Ticaret Savaşı Yorumu

Küresel olarak finans endüstrisinin teknolojinin gelişiyle uğraştığını anlatan Duo Yuan, teknolojinin finansı sınırsız hale getireceğini ve şirketler ile ülkelerin sektöre bağlanma fırsatlarını artıracağını dile getirdi.

Ayriyeten kısa vadede Çin finansal piyasalarında ve ekonomisinde daha büyük belirsizliklerin olabileceğini ancak Çin Merkez Bankası’nın para politikasını gevşetmeye yönelik hareketlerinin kredi koşullarını iyileştirmesini beklediğini de sözlerine ekledi. Pek çok uzman gibi Çin ekonomik büyümesinin 2019’da yüzde 6 civarına yaklaşmasını bekleyen Duo son olarak şunları söyledi: “Çin ekonomisi konusunda hala oldukça eminiz, ekonomik reformlardan parasal ve mali önlemlere kadar hükümet destekleyici olmuştur.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum