Yatırım yapmaya başla!

Çin 2020 için Devasa Altyapı Yatırımları Açıkladı

Çin Ulaştırma Bakanı Li Xiaopeng, ülkenin 2020’de demiryolu sistemine 800 milyar yuan yatırım yapacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Çin 2020 için Devasa Altyapı Yatırımları Açıkladı

Çin, 2020 için açıkladığı devasa altyapı yatırımlarıyla dikkat çekti. Yabancı kaynaklarda çıkan haberlere göre Çin Ulaştırma Bakanı Li Xiaopeng, demiryolu sistemine 800 milyar yuan, deniz ve kara yollarına 1.8 trilyon yuan ve sivil havacılığa 90 milyar yuan yatırımın planlandığını söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı, Çin’deki iş ortamı iyileştiğinden ulaştırma sektöründeki toplam lojistik maliyetinin 80 milyar yuan azalmasının ve sivil havacılıktaki vergi ücret indiriminin dokuz milyar yuana ulaşmasının beklendiğini belirtti.

Ayrıca 2019 yılında ulaştırma amaçlı sabit kıymet yatırımının 3,321.3 milyar yuan olacağının öngörüldüğünü ekledi.

Çin 2020 için Devasa Altyapı Yatırımları Bunun yanı sıra Çin, kentleşmeyi ve sosyal hareketliliği teşvik etmek için bazı küçük şehirlerde ikamet kısıtlamalarını kaldırmaya karar verdi. Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi ve Merkezi Halk Hükümeti tarafından yayınlanan politika yönergelerine göre kentsel yerleşim nüfusunun 3 milyondan az olan şehirlerde hanehalkı kaydı ile ilgili tüm kısıtlamaların kaldırılacağı duyuruldu.

Bu arada nüfusu 3 milyon ile 5 milyon arasında olan büyük şehirlerdeki ikamet sınırları gevşetileceği de eklendi.

Çin Kentleşme Kısıtlama Kaldırıyor 5 milyondan fazla nüfusu olan mega şehirler için hanehalkı kayıt politikalarının kolaylaştırılacağı ve kamu hizmetleri sistemlerinin tüm sakinlere eşit erişim sağlayacak şekilde geliştirileceği aktarıldı. Yönergelerde, politikanın Çin’in sürdürülebilir ekonomik büyümeyi desteklemek amacıyla iş gücünün sosyal hareketliliğini geliştirme yönündeki reform çabalarının bir parçası olduğu vurgulandı.

Şanghay merkezli bir enstitüde araştırma başkanı olan Yan Yuejing, politikanın sosyal hareketliliği teşvik edeceğini ve böylece bazı şehirlerdeki evlere olan talebi artıracağını dile getirdi. Ayrıca küçük şehirlerde satılmayan fazlalıkları azaltmaya ve 2020’de emlak piyasasını desteklemeye yardımcı olacağını da söyledi.

Pekin kentleşmeyi teşvik etmek için önlemler alırken Çin hisse senetleri Perşembe günü yükseldi. Şanghay Kompozit endeksi yüzde 0.9 artışla 3,007.35. seviyesine yükseldi. Ağır sıklet gayrimenkul hisseleri de hükümetin kentleşmeyi teşvik için sınırlandırmaları kaldıracağı yönündeki haberlerin ardından ralli yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum