Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

CIMSA, KSTUR ve AFYON Temettü Kararlarını Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören ÇİMSA, KSTUR ve AFYON 2023 yılına ilişkin temettü bilgilerini yatırımcılarıyla paylaştı. İşte detaylar;
CIMSA, KSTUR ve AFYON Temettü Kararlarını Açıkladı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret (CIMSA), 3,5 milyar TL dönem karı elde ettiğini hatırlatarak 5 Haziran tarihinde paydaşlarına pay başına brüt 2,96 TL, net 2,66 TL nakit temettü ödenmesine karar verildiğini duyurdu. Şirketin temettü verimi yüzde 2,2 seviyesinde gerçekleşti.

Kuştur Kuşadası Turizm Endüstri (KSTUR), açıklamasında 18 Mayıs tarihinde pay başına brüt 8,70 TL, net 7,83 TL nakit temettü ödenmesine yönelik kararını paylaştı. Şirketin temettü verimi yüzde 3 oldu.

Afyon Çimento Sanayi (AFYON), 2023 yılında yatırımcılarına brüt 0,20 TL, net 0,18 TL nakit temettü dağıtacağını bildirdi. Temettü dağıtım tarihi 5 Nisan olarak belirlendi. Şirketin temettü verimi yüzde 1,3 olarak gerçekleşti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu