Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

CİMER Engellerini Kaldırdı: Fahrettin Altun Müjdeledi!

Engelsiz CİMER’in görme engelli vatandaşlardan sonra işitme ve konuşma engelli vatandaşlar için de uygulanacağının müjdesi verildi.
CİMER Engellerini Kaldırdı: Fahrettin Altun Müjdeledi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun bugün engelsiz CİMER’in artık işitme ve konuşma engellilerin de hizmetinde olduğunu bildirdi. Bu kapsamda engelli vatandaşların artık şikayet, talep, görüş-öneri, istek, bilgi edinme ve teşekkür amaçlı başvuru yapabileceğini açıkladı.

Engelli vatandaşların tüm hak ve imkanlardan eşit biçimde faydalanmasının önemine değinen Altun, kamuoyu iletişim platformu olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezinin (CİMER) engelleri kaldırmaya devam ettiğini vurguladı.

CİMER’in milletle devlet arasındaki köprüyü güçlendirdiği ve vatandaşların önündeki engelleri kaldırdığı belirtildi.

Bu uygulamanın 2022 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programında yer aldığını söyleyen Altun, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yapılan çalışmalar sonucunda bu yılın başından itibaren CİMER’in görme engelli vatandaşlar için erişilebilir hale getirildiğini hatırlattı.

İçişleri Bakanlığı 112 Acil Çağrı Merkezi ile ortak yürütülen çalışmalar neticesinde işitme ve konuşma engelli vatandaşların görüntülü olarak CİMER’e başvuru yapmalarına yönelik çalışmalar tamamlandı ve yarından itibaren uygulanacak.

GCM Yatırım Banner

Altun bugün resmi Twitter hesabından, “Engelsiz yaşam, engelsiz erişim, engelsiz iletişim…” cümlesi ile yeni uygulamanın müjdesini verdi.

Fahrettin Altun Engelsiz CİMER Uygulaması Twitter
KAYNAK: TWİTTER

“Engelsiz CİMER” uygulamasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel ilgi gösterdiği ve her zaman desteklediği paylaşan Altun, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaların sürekli yenilendiğini kaydetti.

İşitme ve konuşma engelli vatandaşların CİMER’e ‘Engelsiz 112 Acil mobil’ uygulaması ile başvuru yapacağı ve cevapların ise yine bu uygulama üzerinden kolayca erişileceği söylendi.

Görüntülü başvurulara verilen cevapların yine görüntülü olarak işaret dili tercümanları tarafından tercüme edileceğine dikkat çekildi.

İletişim Başkanı Altun bu uygulama ile geçen yıl yaklaşık 6 milyon başvurunun yapıldığını vurgulayarak şöyle konuştu:

“Devletimiz bundan sonraki faaliyetlerinde de millet-devlet birlikteliğini güçlendirmeye yönelik prensibini merkeze alarak bu yöndeki çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Söz konusu uygulamanın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın